Kameleon İstanbul: Beyoğlu Şişhane’de tasarım sergileri

Şişhane’deki Kameleon, bir tasarım butiği olmasının yanı sıra aynı zamanda mini bir sanat galerisi. Bu ayın tasarım buluşmasında deridivanetrio & g ceramics ve white spot sergilerine ev sahipliği yapıyor.

Kameleon İstanbul: Beyoğlu Şişhane tasarım sergileri meltem şahin gül şahin g ceramics white spot

Şişhane’yi Galata’ya bağlayan Müellif Sokak, karanlık ve izbe görünümüyle adeta yalnızlığa mahkûm edilmişti. İstanbul’un bu bölgesine aşık Hacer Sayman’ın hayata geçirdiği Kameleon İstanbul projesi sayesinde bugünlerde bambaşka bir renge bürünüyor.

‘Kameleon’, genç tasarımcıların ürünlerini sergileyen bir ‘konsept dükkân’, mini kafe ve sanat galerisinden oluşuyor. Avrupa’nın farklı kentlerindeki benzerlerinden bir farkı yok bu anlamda.Kameleon İstanbul, ‘concept store’ bölümünde bu ayki tasarım buluşmasında deridivanetrio ve g ceramics‘in eserlerine yer veriliyor.

deridivanetrio ve g ceramics gül şahin sergi

g ceramics‘in yaratıcısı Gül Şahin‘in doğadaki organik fomlardan esinlenen amorf seramiklerini 29 nisan – 13 mayıs tarihleri arasında görebilirsiniz.

Sanatçı Meltem Şahin‘in geçen sene Contemporary Istanbul‘da sergilenen “white spot” üçlemesini ve daha fazlasını Kameleon STUDYO’da aynı tarihlerde ziyaret edebilirsiniz.

white spot sergisi meltem şahin

Sergideki eserlerden bazıları:

Kameleon Istanbul’un kurucusu Hacer Sayman, 20 yıl boyunca şehrin yine bu bölgesinde Artrium isimli antika dükkânı ve işlettiği lokanta ve açtığı kafe gibi girişimleriyle, sevdiği bu bölgeye yeni bir yaşam şansı veriyor adeta. Ve şimdi sıra Müellif Sokak’ta…

Çanta, ayakkabı, giysi, obje, takı, aksesuar… Burada pek çok harika ürün keşfetmeniz olası. Tasarımcıların ürünleri daha sonra mağazada sürekli olarak satışa sunuluyor.Sergi açılış kokteyli: 29 Nisan 2019 18:30 – 20:30
Ziyaret: 29 Nisan – 13 Mayıs 2019
Adres: Müellif Sokak 5-7 Beyoğlu 34421 İstanbul

Ortaköy Kethüda Hamamı’nda Ozan Ünal heykel sergisi