Mansur Yavaş, yetkilerini almak isteyen belediye meclisine böyle cevap verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: 25 yıldır Belediye Başkanınca kullanılan yetkiyi şimdi Belediye Meclisi’ne almak istediler, reddettim.

Ankara Büyükşehir Beleidye Başkanı Mansur Yavaş, mazbatayı aldıktan sonra ilk defa gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısı sonrası açıklama yaptı.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Yavaş, “25 yıldır Belediye Başkanınca kullanılan yetkiyi şimdi Belediye Meclisi’ne almak istediler reddettim. Tümü zarar eden şirketlerdeki yönetim kurullarının göreve devam etmesini istemek hangi ihtiyacın sonucudur? Ankaralının şahsıma verdiği yetkiyi hakkıyla kullanmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.


Bu yaşıma kadar haram yemedim, yedirmem!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı son paylaşımda ise “Bu yaşıma kadar haram yemedim. Bu yaştan sonra ne haram yerim, ne de haram yediririm” ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş yetkilerini almak isteyen belediye meclisine cevap

31 Mart yerel seçimlerinden başarıyla çıkarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, Belediye Meclis toplantısında gerçekleştirdiği konuşmadan bir bölümü Twitter hesabı üzerinden paylaştı.


“Bu yaşıma kadar haram yemedim. Bu yaştan sonra ne haram yerim, ne de haram yediririm” ifadelerini kullanan Mansur Yavaş, her şeyin kayıt altına alındığı bilişim çağında olunduğunu belirterek “Bu kayıtları 100 yıl sonra gelecek olan torunlarımız bile okuyabilecek durumda. Yapılan iyi veya kötü ne varsa tarihe miras kalacak” dedi.


İşte Mansur Yavaş’ın o paylaşımı:

“Bu yaşıma kadar haram yemedim. Bu yaştan sonra ne haram yerim, ne de haram yediririm.

Olur da belediyede göreve getirdiğim arkadaşım harama meyleder, sizler de karşıma dikilmezseniz 5 buçuk milyon hemşehrimize hem bu dünyada hem de ahirette hesap vermek zorunda kalırsınız.


Her şeyin kayıt altına alındığı bilişim çağındayız. Bu kayıtları 100 yıl sonra gelecek olan torunlarımız bile okuyabilecek durumda. Yapılan iyi veya kötü ne varsa tarihe miras kalacak.”

Beşiktaş Stadında “Ekrem İmamoğlu’na Mazbatayı ver” tezahüratları