Bahçeli: YSK şaibeleri teyit etmiş, sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu’nun gerekçeli kararına ilişkin yaptığı açıklama; “YSK, şaibeleri teyit etmiş, sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır” dedi.

Bahçeli: YSK şaibeleri teyit etmiş, sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır

MHP lideri Devlet Bahçeli, YSK’nın İstanbul seçimlerine ilişkin gerekçeli kararına ilişkin açıklama yaptı.

Bahçeli açıklamasında “Milliyetçi Hareket Partisi, YSK’nın gerekçeli kararını tartışmasız şekilde doğru ve isabetli bulmaktır. YSK, şaibeleri teyit etmiş, sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır.


CHP sözcülerinin gerekçeli karara yönelik kaba ve saygısız ifadeleri ise bir defa millet iradesine ve hukukun temel ilkelerine tahammülsüzlüktür” ifadesini kullandı.

S-400 yorumu: Türkiye’nin boyun eğmesi amaçlanmıştır

S-400 konusuna değinen Bahçeli, “Türkiye S-400 Füze Savunma Sistemi bahanesiyle siyasi ve ekonomik kuşatmaya alınmış, boyun eğmesi amaçlanmıştır” dedi.

Türkiye’de Dersim diye bir vilayet yoktur


Tunceli Belediye Meclisi’nin belediye binasında Tunceli’nin adını Dersim olarak değiştirme kararıyla ilgili olarak Bahçeli, “Türkiye’de resmi olarak Dersim ismiyle anılan bir vilayet yoktur, olamayacaktır. Karar, tam anlamıyla yangına körükle gitmek, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne meydan okumaktır” şeklinde görüş belirtti.

Sadi Güven seçimin neden iptal edilmemesi gerektiğini açıkladı