Binali Yıldırım’dan ‘seçim neden iptal oldu’ sorusuna yanıt: Çünkü çaldılar

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım Esenler’de katıldığı iftar programından çıkarken, bir vatandaşın “Seçim neden iptal edildi?” sorusuna “Çok basit, çünkü çaldılar” şeklinde yanıt verdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Esenler Kültür Merkezi’nde düzenlenen Geleneksel Kayseri İncesu Kızılörenliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin iftar yemeğine katıldı.

Programdan ayrılırken, buradakilerle sohbet eden Yıldırım, bir vatandaşın “Bu seçim neden iptal oldu?” sorusuna “Çok basit, çünkü çaldılar” şeklinde yanıt verdi.


Yıldırım’ın bu anları sosyal medya hesabından paylaşması da dikkat çekti.

Binali Yıldırım seçim neden iptal oldu sorusuna yanıt: Çok basit, çünkü çaldılar

“Kaybedilmiş seçimi kazanmak için uğraşacak değilim” demişti

Binali Yıldırım, 28 Nisan’da YSK’ya AKP’nin başvurusunun yapıldığı ve karar için beklendiği dönemde kameralar karşısına geçip şu ilginç açıklamayı yapmıştı:

“Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım. Benim hassasiyetim, bizlere verilen oyların yerli yerine gidip gitmediğinden emin olmak. Bunun için çaba gösterdik.”


Yıldırım’ın bu açıklaması kimi çevrelerce sonucu kabullendiği şeklinde algılanmış, uzun süre Yıldırım basından uzak kalmıştı.

DSP İstanbul adayı Muammer Aydın adaylıktan çekildi