CHP: Bu darbeye alet olanlar gerekçeli kararı halen açıklamadılar!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: YSK, AKP’ye zaman ve zemin kazandırmaya çalışıyor: Halen gerekçeli kararı açıklamadılar! Ak Parti adayı çıkmış ‘oyları çaldılar’ diyor. YSK, polisler, hakimler, savcılar emrinizde. Sandıkta 280 binin üzerinde görevliniz var, 17 yıldır iktidardasınız. Eğer bir oy hırsızlığı varsa kusura bakmayın bunu sizlerden başka kimse yapmış olamaz. 

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın açıklamasından öne çıkanlar:

“Terörü ve şiddeti kendi menfaatleri için araç olarak kullananları bir kez daha lanetliyoruz. İstanbul’un seçilmiş başkanı sayın Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının gasp edildiği 6 Mayıs sandık darbesinin ardından tam bir hafta geçti.

YSK, AK Parti’ye zaman ve zemin kazandırmaya çalışıyor: Halen gerekçeli kararı açıklamadılar!

— Ama bu darbeye alet olanlar halen gerekçeli kararını açıklamadılar. Seçimi iptal gerekçelerini kaleme alma işini yavaştan alıyorlar. YSK iktidardaki darbe mahfillerine yeni senaryolar yazabilmeleri için zaman ve zemin kazandırmaya çalıştığı anlaşılıyor.


— Ekrem İmamoğlu’nun gasp edilen mazbatasına hukuki kılıf bulmaları mümkün değil. Diğer taraftan kısa kararda görmediğimiz bir takım iddiaları AK Parti’nin hazırladığı dokümanlarda ve genel başkanlarının ve diğer yetkililerinin iftar masalarında attıkları nutuklarda izlemeye başladık.

chp faik öztrak ysk gerekçeli kararı açıklamadı akp ye zaman zemin kazandırmaya çalışıyor

Kamuoyuna bir türlü açıklayamıyorlar

— Bu iddiaların en başında 123 sandıkta hem oy sayım cetvellerinin hem de sandık kurullarında usulsüzlükler yapıldığı 42 bin oyun şaibeli hale geldiği iddiası var. Bunu dillendirenler bu sandıktaki gözlemcilerin neden  usulsüzlükleri tutanağa bağlamadıkları bir türlü açıklayamıyorlar. Bu sandıklarda oyların yeniden sayılıp sayılmadığını da söylemiyorlar.


— Eğer bunlar sayılmadan 123 küsür sandıktaki oylar gerekçesiyle 31 bin 280 sandıkta kullanılan oyların tamamını nasıl iptal edebildiklerini kamuoyuna bir türlü açıklayamıyorlar. Seçim gecesi oyları çalamayan demokrasi ve hukuk cellatları sandık darbesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen mazbatayı gasp etmişlerdir.

Binali Yıldırım’ın “Çünkü çaldılar” ifadesine yanıt

— Şimdi çaldıkları bu minareye kılıf biçme derdindeler. Ama ne yapsalar boşuna güneşi balçıkla sıvamak mümkün değil. Ak Parti’nin adayı çıkmış ‘oyları çaldılar’ diyor. YSK, Polisler, hakimler savcılar emrinizde.


— Sandıkta 280 binin üzerinde görevliniz var 17 yıldır iktidardasınız eğer bir oy hırsızlığı varsa kusura bakmayın bunu sizlerden başka kimse yapmış olamaz. Seçimi çalanlar şimdi utanmadan bizi oy çalmakla suçlama iddiasına girdiler. Ama ‘çaldı’ sözünü bu ülkede bakanlık, başbakanlık ve TBMM başkanlığı yapmış biri söylüyorsa gerçekten bu çok daha üzücüdür.

CHP’den İstanbul için seçmen kaydı açıklaması!