Diş dövmesi: Dişte yeni trend Tattoooth nasıl yapılır?

Tattooth adı verilen diş üzerine yapılan dövmelere her geçen gün ilgi daha da artıyor.  Diş dövmesi, kaplama veya implant üstü kaplama olarak diş üzerine işlenerek gerçekleştiriliyor.

Diş dövmesi: Dişte yeni trend Tattoooth nasıl yapılır?

Teknolojiyle birlikte gelişen ve değişen trend akımı diş hekimliğinde de pek çok yeniliklere vesile oluyor. Kulağa biraz tuhaf gelebilir ama tuttuğunuz takımın logusunu, sevdiğiniz aktörün portresini ya da hayvanınızın resmini ömür boyu dişinizde taşıyabilirsiniz.

Diş dövmesi nasıl yapılır?

İlk olarak hastadan dijital ölçü alınarak kaplama üretilir ve teknisyen, kaplamanın üzerine istenilen dövmeyi işleyerek sonuca ulaşır.


Diş dövmesi tedavisi mevcut dişleriniin üstüne bir yaprak porselen yöntemiyle uygulanabilir. Aynı zamanda yaptıracağınız kaplamalara da işlenebilmektedir.

En dikkat çekici tarafı ise, uygulama sonrası sıkıldığınız vakit hekiminiz tarafından silinebilir olması. Kalıcı dövmeler adı üstünde silinmesi mümkün olmayan dövme tipidir. Diş kaplaması yöntemi ile veya dişinizin üstüne uygulanan diş dövmeleri silinebilir.

Diş Dövmesi yaptırmak istediğinizde Diş Hekiminize istediğiniz Logo, Harf, Amblem veya Emoji gibi bir fotoğraf veriyorsunuz ve Hekiminiz o şekili Diş Teknisyen yardımıyla bir sonraki seans dişinize veya kaplamanıza uyguluyor. Basit ama dikkat çekici yeni, trend bir uygulama.

diş dövmesi

Ortodonti Uzmanı Doktor Cihan Çapan; “Diş dövmesi yaş sınırı olmaksızın her dişe uygulanabilir. Kişinin istediği her motif olabilir ve istenilen zamanda da silinebilir. Diş dövmesi, vücut dövmesinden daha kolay olup kaplamayı çıkarmadan ağız içinde kazınıp tekrar cilalanarak doğal diş görünümü kazandırılabilir.” ifadelerinde bulundu.

En çok merak edilen sorular ve yanıtları:

Ne kadar sürüyor?

Diş dövmesinin süresi kaplama ve istenilen motife göre değişkenlik gösterebilirken, genellikle 2-3 gün içinde istenilen motifli diş dövmesine sahip olunabiliyor.


Her dişe uygulanabilir mi? Herhangi bir yaş sınırı var mı?


Evet her dişe uygulanabilir. Yaş sınırı yoktur.

Her desen diş dövmesine uygulanır mı?

İstediğiniz her desen olur. Sevdiğiniz bir resim, isminizin baş harfi, tuttuğunuz takımın logosu, tarih…Siz nasıl isterseniz.

tattooth nedir dişe dövme

Diş dövmesini yaptırırken acı duyulur mu?

Hayır herhangi bir ağrı hissetmezsiniz, çünkü dövme laboratuvar ortamında kaplama dişe uygulanır, ağzınızda herhangi bir çalışma yapılmaz

İstenildiğinde silinir mi? Nasıl?

Silinebilir üstelik vücut dövmesi gibi zor da değil, kaplamanızı çıkarmadan ağız içerisinde kazıyıp tekrar cilalayarak doğal diş görünümü kazandırılabilir.

Dayanıklı mıdır? Çabuk çıkar mı?


Porselen olduğu için çıkmaz.

Diş eti estetiği nedir? Nasıl yapılır?