Ekrem İmamoğlu, kumpas videosuna inanan esnafa böyle yanıt verdi!

Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy’de gerçekleştirdiği seçim turunda bir esnafın, İmamoğlu’na, dün akşamki Habertürk canlı yayınında sorulan bir soru üzerine, yandaş medyanın hazırladığı ve sosyal medyaya düşen “yalan kumpas videosu”nu sordu.

Ekrem İmamoğlu, kumpas videosuna inanan esnafa böyle yanıt verdi
Ekrem İmamoğlu, kumpas videosuna inanan esnafa böyle yanıt verdi

Ekrem İmamoğlu’na, pizzacılık yapan bir esnaf, dünkü Habertürk canlı yayınında sorulan bir soru üzerine, sosyal medyaya düşen “kumpas videosu”nu sordu. İmamoğlu, esnaf ve bir TV muhabiri arasında konuyla ilgili şu diyaloglar geçti:

Esnaf videonun tamamını izlemek istemedi

Ekrem İmamoğlu, kumpas videosunun tamamını izletmek istese de esnaftan olumsuz yanıt aldı. Bunun üzerine İmamoğlu, “Bilgin olmadan hiç kimseyi suçlama. Günah işliyorsun şu anda. Zavallı medya bile tamamını yayınlamaktan çekiniyor. Genç bir insan olarak sana söylüyorum. Çoluğuna, çocuğuna, sana kim iftira atabilir” dedi. Esnaftan, “Kimse atamaz” yanıtını alan İmamoğlu, “Bana da atamaz” cevabını verdi.


Ekrem İmamoğlu Habertürk’te ne söylemişti?

Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçim çalışmalarına Arnavutköy Ömerli Mahallesi’nde devam etti. İmamoğlu’nun seçim aracını gören vatandaşlar, otobüsten inen seçilmiş İBB Başkanı’na sevgi gösterilerinde bulundu. Vatandaşlar, İmamoğlu ile “selfie” yapabilmek için birbirleriyle yarıştı.


Bir vatandaşın, “17 senedir bu anı bekliyordum. Başkanım öpeceğim, öpeceğim” demesi gülüşmelere neden oldu. İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi altında, zorlukla da olsa esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi.

İstanbul seçim anketi: MAK Danışmanlık’tan 11 bin kişilik anket!