Saadet Partisi 23 Haziran İstanbul kararını verdi

Saadet Partisi 23 Haziran tarihinde tekrar edilecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine katılmaya karar verdi.

Saadet Partisi 23 Haziran İstanbul kararını verdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yerdi:

“İlgili kurullarımızla yaptığımız geniş istişareler, kamuoyu eğilimleri ve ülke gerçeklerini göz önünde bulundurarak 23 Haziran 2019 seçimlerine Saadet Partisi olarak Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Necdet Gökçınar ile devam etmeye karar vermiş bulunmaktayız.


Artık bu seçimde İstanbul 16 milyon değil 82 milyondur. İstanbul Türkiye’nin kalbidir ve İstanbul’un yorulması Türkiye’nin yorulması demektir. Bu sorumlulukla verdiğimiz karar Türkiye’mizin önünü açmaya yöneliktir.

Bu vesile ile yürütülecek seçim kampanyalarında başta adaylar ve siyasi partiler olmak üzere bütün vatandaşlarımızı üslup ve davranış olarak her zamankinden daha fazla hassas olmaya davet ediyoruz.

Bu seçimlerin İstanbul’umuza, ülkemize ve milletimize hayırlar ve güzellikler getirmesini temenni ediyoruz. 23 Haziran çatışmanın değil dayanışmanın tarihi olsun.”

Saadet Partisi’nin 23 Haziran kararını Temel Karamollaoğlu, Twitter’dan duyurdu:

Ekrem İmamoğlu’nu nasıl etkiler?


Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir adayı Necdet Gökçınar 31 Mart seçimlerinde yüzde 1,21 puan ile 103 bin oy almıştı. Birçok gazeteci Saadet Partisi’nin adayını çekmesi durumunda SP’ye oy verenlerin AK Parti lehine oy kullanabileceğini açıklamıştı. Bu durumda Saadet Partisi Genel Merkezi’nin 23 Haziran’da seçime katılma kararının aslında Ekrem İmamoğlu lehine olacağı yorumları yapılıyor.

CHP’den İstanbul için seçmen kaydı açıklaması!