Saadet seçmeninden oy isteyen Binali Yıldırım’a sert tepkiler

Binali Yıldırım’ın Saadet Partisi seçmeninden oy istemesine SP adayı Necdet Gökçınar’dan tepki: Alay edeceksin, sonra oy isteyeceksin. Hadi oradan!

Saadet seçmeninden oy isteyen Binali Yıldırım sert tepkiler

Saadet Partisi’nin (SP) İstanbul Büyükşehir Başkanlığı adayı Necdet Gökçınar 4 Temmuz 2003 yılında Türk askerinin başına çuval geçirilmesini hatırlatarak, “Saadet Partisi seçmeninden oy isteyeceksin. Öyle mi? Hadi oradan” dedi.

Gökçınar, “Kahraman askerimizin başına çuval geçirildiğinde ‘ne notası müzik notası mı?’ diye alay edeceksin sonra da Erbakan Hocamız’dan ve millilikten bahsedip Saadet Partisi seçmeninden oy isteyeceksin. Öyle mi? Hadi oradan.” ifadesini kullandı.


“Binali Bey’in kazanması demek, İstanbul’u Damat’ın kazanması demektir”

Binali Yıldırım’ın oy istemesine bir tepki de SP İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim‘den geldi.

Sevim, sosyal medya platformu Twitter üzerinden Yıldırım’a, “AK Parti’ye oy veren kardeşlerimizin tekrarlanacak olan seçimde Saadet’e oy vereceklerini düşünüyorum. Çünkü AK Partili seçmen yandaşlıktan, israftan, hukuksuzluktan yoruldu. Herkes biliyor ki İstanbul’u Binali Beyin kazanması demek İstanbul’u Damat’ın kazanması demektir.” diye karşılık verdi.

“31 Mart’tan önce hain dedikleriniz size oy vermeyecek”

Binali Yıldırım’ın açıklamasına 31 Mart’ta SP’nin Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Ali Aktaş’tan da yanıt geldi.


SP’li Ali Aktaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Yıldırım’ın sözlerini alıntılayarak şunları söyledi:

— Saadet Partililer satılık değil. Saadet Partililer haysiyet sahibi insanlardır. 31 Mart’tan önce zillet dediğiniz, terör işbirlikçisi dediğiniz, hain dediğiniz, adayı yok dediğiniz insanlar asla size oy vermeyecek” dedi. Aktaş, ayrıca Binali Yıldırım’ın Erbakan hakkındaki sözlerine ilişkin de, “Erbakan hoca şunları demişti; ‘AKP’ye oy vermek demek, İsrail’e oy vermek demek, ABD’ye oy vermek demek. AKP’yi teşkil eden, kuran, kurduran kendi planları için bütün bu senaryoları tanzim eden Siyonizmdir.’ Ve yaşadığı sürece sizinle mücadele etti. Haydi başka kapıya” mesajını paylaştı. Ali Aktaş bir diğer paylaşımında da, “Yılan gibiler; her seçim öncesi kabuk değiştiriyorlar.

31 Mart’ta sandık başında öldürülen Saadet Partililer hatırlatıldı

Bazı Saadet Partili seçmenlerde seçim günü Malatya Pütürge’de AKP’li Belediye Başkanı Mikail Sülük’ün yeğenleri tarafından sandık başında öldürülen Saadet Partisi görevlileri Hasan ve İlyas Aktaş’ı hatırlatarak tepki verdi.

Binali Yıldırım ne demişti?


— Ben Saadet Partisi’ne oy veren kardeşlerimizden tekrarlanacak seçimlerde bana büyük oranda oy vereceklerini düşünüyorum. Rahmetli Erbakan hocamız Teknik Üniversite’den benim hocamdı. Ondan çok şey öğrendim. Erbakan hoca hayatı boyunca milli ve yerli vurgusu yaparak siyasi ömrünü tamamlamıştır.

İBB’de 56 milyon liralık gezi sözleşmesi ortaya çıktı!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.