Saadet seçmeninden oy isteyen Binali Yıldırım’a sert tepkiler

Binali Yıldırım’ın Saadet Partisi seçmeninden oy istemesine SP adayı Necdet Gökçınar’dan tepki: Alay edeceksin, sonra oy isteyeceksin. Hadi oradan!

Saadet seçmeninden oy isteyen Binali Yıldırım sert tepkiler

Saadet Partisi’nin (SP) İstanbul Büyükşehir Başkanlığı adayı Necdet Gökçınar 4 Temmuz 2003 yılında Türk askerinin başına çuval geçirilmesini hatırlatarak, “Saadet Partisi seçmeninden oy isteyeceksin. Öyle mi? Hadi oradan” dedi.

Gökçınar, “Kahraman askerimizin başına çuval geçirildiğinde ‘ne notası müzik notası mı?’ diye alay edeceksin sonra da Erbakan Hocamız’dan ve millilikten bahsedip Saadet Partisi seçmeninden oy isteyeceksin. Öyle mi? Hadi oradan.” ifadesini kullandı.


“Binali Bey’in kazanması demek, İstanbul’u Damat’ın kazanması demektir”

Binali Yıldırım’ın oy istemesine bir tepki de SP İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim‘den geldi.

Sevim, sosyal medya platformu Twitter üzerinden Yıldırım’a, “AK Parti’ye oy veren kardeşlerimizin tekrarlanacak olan seçimde Saadet’e oy vereceklerini düşünüyorum. Çünkü AK Partili seçmen yandaşlıktan, israftan, hukuksuzluktan yoruldu. Herkes biliyor ki İstanbul’u Binali Beyin kazanması demek İstanbul’u Damat’ın kazanması demektir.” diye karşılık verdi.

“31 Mart’tan önce hain dedikleriniz size oy vermeyecek”

Binali Yıldırım’ın açıklamasına 31 Mart’ta SP’nin Antalya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olan Ali Aktaş’tan da yanıt geldi.SP’li Ali Aktaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Yıldırım’ın sözlerini alıntılayarak şunları söyledi:

— Saadet Partililer satılık değil. Saadet Partililer haysiyet sahibi insanlardır. 31 Mart’tan önce zillet dediğiniz, terör işbirlikçisi dediğiniz, hain dediğiniz, adayı yok dediğiniz insanlar asla size oy vermeyecek” dedi. Aktaş, ayrıca Binali Yıldırım’ın Erbakan hakkındaki sözlerine ilişkin de, “Erbakan hoca şunları demişti; ‘AKP’ye oy vermek demek, İsrail’e oy vermek demek, ABD’ye oy vermek demek. AKP’yi teşkil eden, kuran, kurduran kendi planları için bütün bu senaryoları tanzim eden Siyonizmdir.’ Ve yaşadığı sürece sizinle mücadele etti. Haydi başka kapıya” mesajını paylaştı. Ali Aktaş bir diğer paylaşımında da, “Yılan gibiler; her seçim öncesi kabuk değiştiriyorlar.

31 Mart’ta sandık başında öldürülen Saadet Partililer hatırlatıldı

Bazı Saadet Partili seçmenlerde seçim günü Malatya Pütürge’de AKP’li Belediye Başkanı Mikail Sülük’ün yeğenleri tarafından sandık başında öldürülen Saadet Partisi görevlileri Hasan ve İlyas Aktaş’ı hatırlatarak tepki verdi.

Binali Yıldırım ne demişti?


— Ben Saadet Partisi’ne oy veren kardeşlerimizden tekrarlanacak seçimlerde bana büyük oranda oy vereceklerini düşünüyorum. Rahmetli Erbakan hocamız Teknik Üniversite’den benim hocamdı. Ondan çok şey öğrendim. Erbakan hoca hayatı boyunca milli ve yerli vurgusu yaparak siyasi ömrünü tamamlamıştır.

İBB’de 56 milyon liralık gezi sözleşmesi ortaya çıktı!