Vatan Partisi İstanbul kararını açıkladı: Seçime katılıyoruz

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine katılacaklarını açıkladı.

Vatan Partisi İstanbul kararını açıkladı: Seçime katılıyoruz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklaması şöyle:

Vatan Partisi’nin katılmadığı bir seçim, umutsuzluk seçimi olur, çözümsüzlük seçimi olur. Türkiye’yi umutsuz ve çözümsüz bırakamayız. İstanbul seçmeniyle birlikte geleceğe bir kapı açmak, çözüm yolunu aydınlatmak için, seçime katılıyoruz. Üretim Devrimine İstanbul’dan başlamaya hazırız. İstanbul’u İstanbul halkıyla birlikte yönetmeye talibiz. Vatan Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, gençlik önderi Mustafa İlker Yücel’dir. İlker Yücel, bilgi, zekâ, cesaret, dürüstlük ve birikimiyle Türkiye’nin geleceğini ve umudunu temsil ediyor.


31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Vatan Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa İlker Yücel, %0,20 puan ile 17 bin 377 oy alarak 7’nci sırada yer almıştı.

Doğu Perinçek’ten çelişkili açıklamalar

Doğu Perinçek, YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal kararı sonrası yaptığı açıklamada; YSK kararını ; “İstanbul seçimi yasa dışı ilan edildi. Demek ki Türkiye seçim yapamıyor. Ekonomik krize bir de seçim yapamayan Türkiye eklendi.” sözleriyle değerlendirmişti.

Çelişkili açıklamalarla gündeme gelen Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, 1 Nisan’da yaptığı açıklamada; “Göreceksiniz, buradan söylüyorum AK Parti iktidarının devam etme şansı yok. Cumhurbaşkanlığı sistem, içerisinde bir çözüm yok” demişti.

“Erdoğan’ın kuracağı hükümette görev almaya hazırım”

Ardından 4 Nisan’da yaptığı açıklamada; seçim gecesi yaptığı “Cumhurbaşkanının istifası dışında görülen bir çözüm yok” açıklamasının birçok internet sitesine eksik ve yanlış yansıtıldığını söyleyerek “Vatan Partisi, Erdoğan’ın vatan bütünlüğü programıyla kuracağı bir hükümette görev almaya hazırdır” dedi.

Perinçek: Atatürk’ün çok ciddi bir hatası


Perinçek, 23 Nisan’ın ‘Çocuk Bayramı’ yapılmasını ‘Atatürk’ün çok ciddi bir hatası’ olarak nitelendirmişti. Perinçek’in “Atatürk peygamber değil, 23 Nisan’ı Çocuk Bayramı yapması yanlış, ben o balonları patlatıyorum” açıklaması dikkat çekmişti.

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu için ‘dokunulmazlığı kaldırılsın’ çağrısı