Astroloji: Satürn Mars çatışmasının etkileri nasıl olacak?

Astroloji: Satürn ve Mars 10 gün boyunca çatışma halinde olacak! Peki bu iki gezegenin çatışmasının bireysel, Türkiye ve dünya üzerindeki etkileri nasıl olacak?

Astroloji: Satürn Mars çatışmasının etkileri
Astroloji: Satürn Mars çatışmasının etkileri

Astroloji: Satürn Mars çatışmasının etkileri nasıl olacak?

Astrolog Dinçer Güner:

Astroloji’nin iki tane kötücül gezegeni var! Biri büyük şeytan (Satürn) diğeri küçük şeytan (Mars)… Bu ikili 10 gün boyunca çatışma halinde olacaklar. Hem bireysel hem Türkiye ve dünya düzleminde neler olabilir?

Klasik Astroloji’de iki tane kötücül olarak adlandırılan gezegen var. Biri Mars diğeri de Satürn. Biri büyük şeytan (Satürn) diğeri küçük şeytan (Mars). Mitolojideki sembolizmlerinde biri tahtını asla bırakmak istemeyen ve bu uğurda çocuklarını bile yiyen Kronos (Satürn) bir diğeri ise bencilce istekleri için bile savaş çıkarabilen Ares (Mars). Bu ikili 10 gün boyunca çatışma halinde olacaklar. Hem bireysel hem Türkiye ve dünya düzleminde neler olabilir göz atalım.


Bireysel etkileri

Cesaret gerektiren işlerde başarı olmak zorlaşır, gücümüz kısıtlanır, kendimizi yeterince iyi bir şekilde ortaya koyamayabiliriz. Otorite figürlerle gerginlikler, problemler meydana gelebilir. Girişimlerimiz engellenebilir, cesaretimiz kırılabilir, hevesimizi kaçırabilirler, moralimizi bozabilirler.

Yeni iş girişimleri için, ikna gerektiren durumlar için pek de uygun değildir. Taleplerimiz reddedilebilir. Enteresan katı kurallarla karşılaşabiliriz, kendimizi disipline etmemiz gerektiren konularla yüzleşebiliriz. Enerjimiz çok düşebilir, hareket etmekte zorlanabilir, tembelliğe eğilim gösterebiliriz.

Bugün balkon düzenlemek, çiçek ekmek, bahçe ve toprak işleri ile uğraşmak için harikadır. Cinsel anlamda sorunlar meydana gelebilir, cinsel korkular, endişeler yaşanabilir. Engelli koşuda olmak gibidir bu günler, başarı ancak çok ama çok çalışmak sayesinde gelir.


Düşman kazanabiliriz!

Düşman kazanabiliriz veya düşmanca davranışlarla karşılaşabiliriz. İş hayatında özellikle patronlarla sorunlar meydana gelebilir, önemli istekleriniz, taleplerinizi bugünlerde dile getirmeyin.

İş ortamında rekabet ederken problemlerle karşılaşabilirsiniz. Sportif faaliyetler için iyi değildir, kazalar, sakatlıklar oluşabilir. Kendinizi çok yormayın, spor yaparken ve riskli hareketlerden kaçının.

Bol bol dinlenin!

Bol bol dinlenmelisiniz ve ruhu rahatlatmakta yarar vardır. Kazalara, bir şeyleri kırıp dökmeye eğilim oluşur. Özellikle kavgalı ortamlardan uzak durun, birileri ile tartışırken elinizdekileri sağa sola fırlatmayın.

Kesici, delici, her türlü ateşli silah ve aletlerle oynamak, kullanmak tehlikelidir. Tansiyon, kan ile ilgili rahatsızlıklar, isilik, kurdeşen, iltihap gibi sağlık sorunları meydana gelebilir, dişler ve kemikler kırılgandır.


Özellikle bu ikili Yengeç ve Oğlak burçlarında konumlandığından dolayı iş ve kariyer, güvenlik, aile, duygusal ihtiyaçlar konusunda stresli zamanlar oluşabileceğine işaret etmekte.


Kariyeri nasıl etkileyecek?

İş konusunda ciddi gecikmeler, bir takım engellerle uğraşmak zorunda kalabiliriz. Terfiler ve ödemeler gecikebilir. İşler gecikir, işler engellenir. Aile içinde ortak zeminde buluşmak zorlaşabilir, aile içinde hastalıklar gelişebilir. Keza iş yerinde veya aile içinde gerginlikler, kavgalar, bela işler, zorlu koşullar meydana gelebilir.

Kendinizi evinizde, ailenizde, yuvanızda, iş yerinizde güvende hissetmek oldukça zor olabilir. Güvenlik duygunuz sarsılabilir. Hafta boyunca her türlü beladan, kavgadan, stresten uzak kalmakta fayda var.

Dünya üzerindeki etkileri: Depremler, kargaşalar, kazalar

Bu ikili, depremler, kargaşa, kazalar ile ilgilidir. Özellikle bu ikili Yengeç/Oğlak burçlarında olduğundan dolayı güvenlik ihlalleri, sınırların güvenliklerinde sorunlar, ekonomik zorlanmalar, emlak piyasasının olumsuz etkilenmesi olasıdır. Tarımla ilgili konularda olumsuz koşullar meydana gelebilir.

Hükümet başkanları, devlet başkanları birbirlerine meydan okuyabilir. Devlet başkanlarının birbirleri ile kavgalarına şahit olabiliriz. Ülkeler arası ciddi üstünlük savaşı söz konusu olabilir hafta boyunca ve önümüzdeki hafta da dahil. Askeri konularda hareketlenme, patlamalar, mühimmat depolarında patlamalar söz konusu olabilir. Bankalar, para piyasalarına ilişkin oldukça olumsuz durumlar meydana gelebilir.


Türkiye üzerinde etkileri

Bu ikilinin etkisi özellikle yabancılarla yapılan anlaşmalar, diğer ülkelerle resmi ilişkilerde stresli durumların oluşması söz konusudur. Bir takım anlaşmazlıklar, var olan anlamaların bozulması olasıdır. Ekonomik olarak biraz daha dikkatli adımların atılması gereken bir 15 günlük süreç içindeyiz.

Özellikle hem halkın hem de yöneticilerin sağduyulu olması gereken zamanlar içindeyiz. Ülke güvenliği hafta boyunca birinci dereceden önemli konular içinde olabilir. Düşman kazanmak yerine ittifak içinde olmaya gayret göstermekte fayda olacaktır.


Dinçer Güner | Detaylı yorumlar: Sözcü Astroloji sorumgeldi. com

Astroloji: Haftalık burç yorumlarınız için tıklayın