Ekrem İmamoğlu’ndan Binali Yıldırım’a başarılar mesajı

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın katılacağı ortak canlı yayın için protokol belirlendi. İsmail Küçükkaya’nın yöneteceği oturum, 16 Haziran’da gerçekleşecek. İmamoğlu, sosyal medyadan Yıldırım’a başarılar mesajı gönderdi.

Ekrem İmamoğlu ndan Binali Yıldırım a başarılar mesajı

Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından Binali Yıldırım’a mention yaparak paylaştığı mesajda rakibine başarılar diledi. İmamoğlu mesajında, aynı zamanda moderatörün FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya olduğunu da teyit etmiş oldu.

Ekrem İmamoğlu’nun Binali Yıldırım’a mesajı:


Ortak canlı yayın protokolü

Protokol belirtlendi ve taraflar arasında imzalandı. Protokole göre;

1- Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21:00’da canlı yayında bir araya gelecekler.

2- Canlı yayın tüm kanallara açık ortak yayınla yapılacak.

3- Canlı yayın moderatörü FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya olacak.

4- Moderatör her bir adaya eşit soru ve eşit süre ilkesine göre sorular soracak.

5- Canlı yayın Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.


6- Canlı yayın CHP ve AK Parti tarafından görevlendirilmiş ortak bir ekip tarafından gerçekleşecek.

İmzalı protokol metni:

ekrem imamoğlu binali yıldırım canlı yayın protokolü engin altay mahir ünal

Ekrem İmamoğlu ve Seyit Torun ifadeye çağırılacak


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.