Fatih Altaylı: Küçükkaya’nın öyle bir niyeti olsa soruları telefonla da verir

Fatih Altaylı: İsmail Küçükkaya’nın soruları vermek için ille de Ekrem İmamoğlu ya da Binali Yıldırım ile bir araya gelip oturması mı gerekiyor? Öyle bir niyeti olsa, soruları telefonla da verir, whatsapp’la da, maille de verir. Bu iş namus, haysiyet işi. Olay başından sonuna saçmalık!

Fatih Altaylı: Bu iş namus işi, ismail Küçükkaya nın öyle bir niyeti olsa soruları telefonla da verir

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Yapmayın Allah aşkına” başlığıyla yayımlanan yazısında “Meseleden haberim şöyle oldu. Yoğun bir mail ve sosyal medya bombardımanı başladı; Yapılan bu rezilliğe karşı yazacak iki satırınız yok muydu? Sorular verilmiş. Bu ahlaksızlıktır. Sizden yazı bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Altaylı şöyle devam etti:


“Mesele şuymuş: İsmail Küçükkaya Taksim’de, The Marmara Hotel’de İmamoğlu ile buluşmuş. Sosyal medya yıkılıyor.

‘Buluşmuş ve soruları vermiş’ diye bir iddia.

Küçükkaya da buna yanıt veriyor: ‘Danışmanları görmeye gittim. 3 dakika Ekrem Bey’i de gördüm. Soruları vermedim. Binali Bey’in danışmanları ile de görüştüm. Binali Bey’le de yüzyüze değil ama telefonla konuştum.’

Başından sonuna saçmalık!

Olay başından sonuna saçmalık.

Geldiği nokta da bu sonunda.

Binali Bey, yapmayı kabul ettiği tartışmaya ‘moderatör’ atıyor.

Atanmış moderatör, günler boyu sürekli olarak iki tarafın temsilcileri le görüşüp yayının nasıl yapılacağına, formata, konulara karar veriyorlar.

Program zaten atanmış moderatörün ‘Kendini korumak için’ aşırı dikkatli yaklaşımı ile kötü bir yayına dönüşüyor.

Sonrasında da bu iddialar.

Yahu Küçükkaya zaten iki tarafla da görüşüp duruyor.

Soruları vermek için ille de Ekrem İmamoğlu ya da Binali Yıldırım’la bir araya gelip oturması mı gerekiyor?

Bu iş namus, haysiyet işi.

Öyle bir niyeti olsa, soruları telefonla da verir, whatsapp’la da, maille de.

Kim engelleyebilir ki, kendi namusundan başka.


Ayrıca da sorularda önceden verilecek ne var ki, verilsin.

Aylardır sorulan, konuşulan, beylik konular.

Belli ki, adaylar bu konuları istemişler.

Ona göre hazırlanmış, malzeme getirmişler yanlarında, Küçükkaya da sormuş.

İki soru da sosyal medya baskısı ile ya da meslektaş önerisi ile son anda eklendi.

Şimdi hiç kimse buradan ‘Sorular verildi’ mağduriyeti yaratmasın.

Hele Binali Yıldırım’ın ekibi hiç yaratmasın.

Eğer bunda çok ısrarcı olurlarsa birisi de çıkar ‘Bu işi yapabilecek onlarca gazeteci arasından İsmail Küçükkaya’yı siz seçtiniz. Demek ki, seçmeyi bilmiyorsunuz’ deyiverir!

‘Aptal ve yalancı destekçi’ zararlı!

Bir pislik çukurdan, bir foseptiğe dönüşmüş sosyal medyada, her iki aday hakkında ağır hakaretler içeren paylaşımlar yapılması bir rezillik.

Ancak bundan daha kötüsü var.

Adayların sözde ve aptal destekçileri, rakip adaylar hakkında yalan yanlış bir sürü iddia dile getiriyorlar.

Bu iddiaların bazıları deli saçması düzeyinde olduğu için adaylar bu iddiaları ciddiye alıp gündeme getirmiyorlar.

Fakat bunların sosyal medya üzerinde yaygınlaşması sonucunda, sanki bu iddialar adaylara aitmiş gibi bir algı yaratılıyor.


Bu da hedef alınana değil, iddiayı ortaya attığı zannedilen adaya zarar veriyor.

REMRES Araştırma’dan 23 Haziran için son seçim anketi


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.