Koray Aydın: AKP son umudu bölücü başı Öcalan’a bağladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın: AKP son umudu bölücü başı Öcalan’a bağladı. Cumhur İttifakı’nın küçük ortağının Öcalan’ın mektubunu onaylamasıyla, bebek katilinin bu ittifakın bir paydaşı olduğu tescillenmiştir.

Koray Aydın: AKP son umudu bölücü başı Öcalan a bağladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, AKP’nin avukatlarıyla görüşmesinin yolunu açtığı ve 23 Haziran seçimleri için HDP’ye tarafsızlık çağrısında bulunan Abdullah Öcalan’ın mektubuna ilişkin yazılı basın açıklamasında bulundu.

Devlet Bahçeli’nin, Öcalan’ın mektubuna ilişkin açıklamalarını “Cumhur İttifakı’nın küçük ortağının Öcalan’ın mektubunu mazur görüp, onaylamasıyla, bebek katilinin bu ittifakın bir paydaşı olduğu tescillenmiştir” şeklinde yorumlayan Aydın’ın açıklamaları şöyle:


“Kaybettiği seçimi iptal ettirmek için hukuku katleden, kurumları tahrip eden, milletin aklıyla alay eden ve her yolu deneyen AK Parti iktidarının, yenilenen seçimi ne pahasına olursa olsun kazanmak için sahneye koyduğu son oyun artık deşifre olmuştur.

Sözde yerli ve milli, özde ise gayrı milli olanlar, ülkücüleri aşağılayan ve milliyetçiliği ayaklar altına alanlar, sırf seçim kazanabilmek için terör örgütü PKK’ya “PeKeKe” demişler, “Kürdistan ve Lazistan” söylemlerini yeniden dillendirmişlerdir.

AK Parti’nin bu riyakar siyasetini bilen feraset sahibi ülkücü, milliyetçi, vatansever, demokrat velhasıl aklı başında herkes, bu gidişatın İmralı Canisi Öcalan’a çıkacağını net olarak tahmin etmiştir.

İktidar, terör örgütü lideri ile açıkça işbirliği yapıyor, inandırıcı olsun diye devletin ajansı haber yapıyor, devletin başı da o mektubu uzun uzun değerlendiriyor. Yandaş medya “son dakika” diyor, “önemli gelişme” diyor, mesajı yenine ulaştırmak için çırpınıyor!

Şimdi hep birlikte soralım:

Bölücübaşı Öcalan’la iktidarın izni olmadan görüşmek mümkün müdür?

Görüşmenin içeriğini veya mektubunu iktidarın izni olmadan herhangi birinin açıklaması mümkün müdür?

İmralı canisinin mesajını iktidarın izni olmadan devletin ajansının haber yapıp servis etmesi mümkün müdür?

Ortada planlı, sistemli ve İmralı Canisi Öcalan’ı kullanmaya yönelik stratejik bir işbirliği olmasa bütün bunları ciddiye alıp Sayın Cumhurbaşkanının tek tek değerlendirme yapması mümkün müdür?

Seçim kazanabilmek için Millet İttifakı’na zillet, illet ve terörist diyenlerin, açıkça demediğini bırakmayanların tescilli terörist Öcalan’dan medet umması ve küçük ortağın da bu söylemler karşısında susması ama nihayetinde mektubu onaylaması asla kabul edilemez.

“PeKeKe” dediler sustunuz!


“Kürdistan” dediler sustunuz!

“Lazistan” dediler sustunuz!

Barzani’gillerle yeniden dost oldular sustunuz!

Son umutlarını terörist Öcalan’ın mektubuna bağladılar!

Buraya kadar sustunuz, sonra çıkıp Bölücübaşı’nın mektubunu mazur gördünüz, şimdi vicdanınız rahat mı?

Bizim kendilerine tavsiyemiz, “ya hayır söyleyin ya da susun” olacaktı. Ancak Cumhur İttifakı’nın küçük ortağından son dakikada gelen açıklama, ülkücü, milliyetçi ve vatansever kardeşlerimiz arasında infial yaratmıştır.

Milliyetçi bir partinin oy uğruna bölücü örgütün liderinin mektubunu ve mesajlarını mazur görmesi ne hazin bir tavırdır? Ülkücülerin ezici çoğunluğu “keşke sussaydınız, bu talihsiz ve skandal açıklamayı yapmasaydınız” diyecek ve gerekli tepkiyi mutlaka gösterecektir.

“Bebek katilinin Cumhur İttifakı’nın paydaşı olduğu tescillendi”

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağının Öcalan’ın mektubunu onaylamasıyla, bebek katilinin bu ittifakın bir paydaşı olduğu tescillenmiştir.

Ülkücü, milliyetçi, mukaddesatçı, demokrat ve nihayet ülkenin birliğinden bütünlüğünden yana olan herkes oynanan oyunun farkındadır.

Artık açık ve net olarak ortaya çıkmıştır ki Cumhur İttifakı İstanbul seçimlerini kazanmak için son umudunu terör örgütü liderinin mektubuna bağlamıştır. Bu politika iktidar için sonun başlangıcı, tükenmişliğin, çaresizliğin ve 23 Haziran’daki hüsranın açık bir işaretidir.

Ülkenin yarısını hain ve terörist yandaşı ilan edenlere gereken cevabı sandık verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün dil sürçmesi sandığımız “terör örgütü zihniyetinin desteklediği Cumhur İttifakı” şeklindeki söylemi şimdi gerçek olmuş; terör örgütünün başı ittifaklarının paydaşı olmuştur.


Türk milleti önce 23 Haziran’da İstanbul’da, daha sonra da ilk seçimde; kazanmak için her yolu mübah görenlere, yalandan “Türkiye İttifakı” deyip ülkenin yarısını “hain” ve “terörist yandaşı” ilan edenlere ve onlarla işbirliği yapanlara karşı gerekli cevabı sandıkta verecektir.” (Kaynak: Yeniçağ)

Perinçek: Türk devleti, Öcalan’ı devreye sokarak ABD’nin adayını zayıflatma müdahalesinde bulunuyor


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.