Meral Akşener: Mitil İstanbul’a değil, İmralı’ya serilmiş!

Meral Akşener: Anladık ki mitil İstanbul’a değil, İmralı’ya serilmiş. Yıllarca AK Parti’liler, ‘Apo’yu niye asmadınız?’ diye sora sora Ülkücüleri heyecandan, üzüntüden öldürdüler. Ya hu ne kadar dostmuşlar, niye assın? İnsan arkadaşını asar mı? Türk milliyetçilerini Sayın Bahçeli’nin düşürdüğü yer burasıdır. Türk milleti de, Türk milliyetçileri de rahat olsun, biz varız!

Meral Akşener öcalan mektubu Mitil İstanbul a değil, İmralı ya serilmiş!

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçilmiş bir belediye başkanı olduğunu ifade eden Akşener, İstanbulluların 23 Haziran’da İmamoğlu’nu yeniden seçerek başkanlık koltuğuna tekrar oturtacağını söyledi.

YSK’nın İstanbul için verdiği kararı haksız olarak niteleyen Meral Akşener, Türkiye’nin ekonomik sorunlarının daha fazla derinleşmesini istemedikleri için bu karara itiraz etmediklerini anlattı.


“Mitil İstanbul’a değil, İmralı’ya serilmiş”

Kendilerine, Kandil’le anlaşma yaptıkları yönünde iftira atıldığını dile getiren Akşener, şunları kaydetti:

— Bugün bir şey oldu. Bugün gelinen noktada Cumhur İttifakı’nı iki genel başkanın yönettiğini düşünüyorduk, anladık ki bir aktör daha varmış.

Sayın Bahçeli’nin yaptığı açıklama vahimdir.

— Biz Türk milliyetçiler, Ülkücüler, rahmetli Başbuğ’un deyimiyle ‘İnsanlık aleminde ülkücüler ne uşak olmayı, ne de başkasını uşak olarak görmeyi ister. O istemeyen bayrağı dalgalandıran insanlardır.’ demiştir.

— Anladık ki mitil İstanbul’a değil, İmralı’ya serilmiş.

— Anladık ki yıllarca AK Parti’liler, ‘Apo’yu niye asmadınız?’ diye sora sora Ülkücüleri heyecandan, üzüntüden öldürdüler.


— Ya hu ne kadar dostmuşlar, niye assın? İnsan arkadaşını asar mı? Türk milliyetçilerini Sayın Bahçeli’nin düşürdüğü yer burasıdır. Türk milleti de, Türk milliyetçileri de rahat olsun, biz varız.

Perinçek: Türk devleti, Öcalan’ı devreye sokarak ABD’nin adayını zayıflatma müdahalesinde bulunuyor