Yeni parti kurulacağını Erdoğan’a iletecek, Gül onursal başkan olacak

23 Haziran seçimlerinin ardından Abdullah Gül’e yakın ekibin parti kurmak için harekete geçtiği, partinin başına geçecek Ali Babacan’ın aldıkları kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ileteceği öne sürüldü. Gül’ün yeni partide ‘Onursal genel başkan’ rolü oynayacağı iddia edildi.

Yeni parti kurulacağını Erdoğan a iletecek, Gül onursal başkan olacak

Sözcü yazarı gazeteci Deniz Zeyrek, Fox TV’de yaptığı yorumda; Ali Babacan’ın parti kurmak için düğmeye bastığını ileri sürdü. Bunun duyum değil, “bilgi” olduğunu belirten Deniz Zeyrek şu ifadeleri kullandı:

• Abdullah Gül, Ali Babacan’ı destekliyor. Ali Babacan liderliğinde bir parti kurulacak.


• Gül biraz daha Onursal Genel Başkan konumunda olacak.

• Ali Babacan’a da, Sayın Cumhurbaşkanı’na yeni parti kuracaklarını söyleme görevi verilmiş.

• İstanbul seçimleri nedeniyle boşalan Ankara’da hareketli olan olay Ali Babacan’ın parti kurmasıydı.

• Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu’na ise mesafe koydu.

Fehmi Koru’dan seçim sonrası Abdullah Gül açıklaması

AK Parti’nin 9 puan farkla İstanbul’u kaybetmesinin ardından sonuçları değerlendiren gazeteci Fehmi Koru ise, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de içinde olacağı bir oluşum başlatılacağını söyledi. Koru’ya göre oluşumun başında Ali Babacan olacak.

Oluşumun başında Babacan olacak

T24’ün canlı yayınında seçim sonuçlarını değerlendiren Koru, Abdullah Gül’ün de içerisinde olacağı bir oluşumun başlatılacağını, oluşumun başında ise Ali Babacan’ın olacağını öne sürdü.


Abdullah Gül de Ali Babacan da AK Parti’nin kurucuları arasında.

Binali Yıldırım’a böyle seslendi: Ağlatmaya hakları yok sizi!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.