Astroloji: Kova burcunda Venüsyen Dolunay burç yorumları

Astroloji: Kova burcunda Venüsyen Dolunay burç yorumları… Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcunu neler bekliyor?

Astroloji: Kova burcunda Venüsyen Dolunay burç yorumları
Astroloji: Kova burcunda Venüsyen Dolunay burç yorumları – Astrolog Dinçer Güner

15 Ağustos’ta 22 derece Kova burcunda işin içinde Venüs’ün de olduğu bir Dolunay meydana gelecek.

Dolunay Kova burcunda olacağından dolayı KOVA burcunun sembolize ettiği konular hayatımızda çok güçlü bir şekilde yer edineceğine işaret etmekte. Kova burcu astrolojide icatlar, objektif olmayı, hümanizmi, insan haklarını, bağımsızlığı, aykırı olan her şeyi yüksek teknolojiyi, dernekleri, örgütleri, sivil toplum kuruluşlarını, ufoları, uzayla ilgili her türlü konuyu, astrolojiyi, dostluklar, arkadaşlıklar, internet dünyasını, sağlıkta ise dolaşım sistem, kalp, tansiyon sorunlarını sembolize eder.


Kova burcunda Dolunay’ın bireysel etkileri

Dolunay’la birlikte hayatımızda bizi kuşatan sorumluluklardan biraz olsun kurtulmak, nefes almak, özgür hissetmek için cesur adımlar atabiliriz. Her şekilde özgürlük yaşamlarımızda ana temamız haline dönüşebilir.

Bazen bunu cesur adımlarla yaparız bazen de isyan duygusu ile. Kendimizi özgürce ifade etmek, düşünce ve fikir özgürlüğüne ekstra önem verilecek zamandır. Denenmemiş konulara yönelmek, çizgimizin azda olsa dışına çıkmak, farklı, marjinal konu ve insanlara çekilmek bu Dolunay’da çok daha olasıdır.

Bazılarımız toplumsal konularda hassas davranabilir, toplumsal konularda fayda sağlayacak işlere yönelebiliriz. Derneklere katılabilir, sivil toplum kuruluşlarına destek olabilir, toplumsal anlamda hatalı gördüğümüz uygulamaları gerekli mercilere iletebiliriz.

Bu Dolunay’da sosyal ağlarla ilgili, internetle ilgili projeleriniz varsa bunları tamamlayabilir, ortaya çıkabilirsiniz. İnterneti kullanarak bir şeyler pazarlamak, satmak, alışveriş siteleri kurmak, yayılmasını istediğiniz konular için interneti, sosyal ağları kullanmak için uygun bir dönemde olacağız.

Dolunay’a Venüs etkisi

Bu Dolunay’da Venüs baş aktör. Bu yüzden de aslında bir yandan hayatımızı güzelleştirmek, kişisel güzellik daha fazla zaman ayırmak, yeni ürünler denemek, güzelleşmek için farklı metotlar denemek, alışılmışın dışında uygulamalara yönelmek isteyebiliriz. Belki değişik saç modelleri, renkler, kıyafetlerle hayatımızda renk katabiliriz. Daha önce denemediğimiz renkleri hayatımıza katabiliriz.

Dostlarımızla ve arkadaşlarımızla daha çok bir araya gelebilir, sosyalleşebilir, gruplarla takılabiliriz. Fakat böyle eğlenceli gruplarla bir aradayken soğuk, ukala tavırlardan uzak durmak, her şeyi bildiğinizi iddia etmemek önem kazanacaktır.

Yine partilere katılmak, konserlere gitmek, kalabalık organizasyonlarda yer almak için güzel bir zamanda olacağız. Rutin işlerle sınırlanmak istemeyiz. Değişik ve monotonluktan uzak, farklı konulara eğilmek isteyebiliriz. Kapalı, sıkışık, dar yerlerde olmak veya bizi boğan kişilerle olmaktan hoşlanmayız.

Aşk ve ilişkiler

Bu Dolunay’da Venüs etkili olacağından dolayı elbette aşktan, meşkten, özel hayattan bahsetmesek olmaz. Yalnız bu sefer aşk konularında orjinallik, farklılık söz konusu. Eğer yalnızsak değişik ve farklı hobileri olan, egosu biraz yüksek, gösterişi ve lüksü seven kişilerle karşılaşabiliriz.

Bu Dolunay’la birlikte ilişkilerde özgürlük ve kişisel alan ihtiyacınında artabileceğini düşünmemiz gerek. Partnerimiz varsa eğer bu dönem kapris, kıskançlık gibi temalardan uzak durulmasında fayda var. Partnerinizle aranızda bilgi alışverişinin de oldukça artacağı bir zaman dilimi olacaktır. Duygulardan çok fikirlerin ön planda olacağı bir Dolunay bekliyor bizleri. Fiziksel çekimden çok zihinsel çekim önem kazanacaktır.

Bu dönem aşk, kalabalık eğlence yerlerinde olabileceği gibi, dostlarımız veya arkadaşlarımız bizlere çöpçatanlık yapabilir. Bir süredir çevremizde olan ve arkadaş olduğumuz kişilerle özel anlamda yakınlaşabiliriz.

Dolunay zamanı Venüs; Güneş ile aynı derecede yer alacak. Cazimi dediğimiz özel bir durum. Bu da aslında hayata daha çok sevgi ve aşk penceresinden bakabileceğimizi, ilişkiler teması önem kazanacak hayatımızda. Bekar bir çok arkadaşım heyecanlanabilecekleri ilişkilere rahatlıkla çekilebilirler.

Sağlık

Bu Dolunay’da vücut daha fazla elektrik yüklü olabilir, orayı burayı tutarken çarpılabiliriz. Bu yüzden topraklanmayı ihmal etmeyin. Özellikle tansiyon problemleri olanlar ekstra dikkat etsinler. Bugün kan vermek, değerleri ölçtürmek için uygun bir gündür. Bacakla ilgili sıkıntılar, baldırlarda bacaklarda çarpma, morarma, varis sıkıntısı oluşabilir dikkat.

Baldırlarda bacaklarda kasılmalar, kramplar çok sık meydana gelebilir dikkat! Baldırlarınızı ve ayak bileklerinizi çok fazla zorlamamızda fayda var.Özellikle ayaklarınıza, bacaklarınıza daha çok özen gösterebilirsiniz. Ayaklarınızı javaya kaldırarak dinlendirmek, bacaklarınız masajlar yaptırmak, kremler sürmek çok daha iyi gelebilecektir. Selüliti önleyici masajlar çok daha iyi gelebilir bu Dolunay haftasında.

İşin içinde Venüs de olduğundan dolayı tatlı ve şekerli gıdaları canımız daha çok çekebilir, tatlı ihtiyacımız artabilir. Şeker, insülin, kilo ile ilgili sorunları olanların dikkatli olmalarında fayda var. Yine işin içinde Venüs olduğundan kadınlarda yumurtalıklar, genital bölge veya regl düzensizlikleri görülebilir.

Astroloji: Kova burcunda Venüsyen Dolunay burç yorumları

Koç burcu mayıs ayı

Koç burcu Dolunay burç yorumları

Koç burç yorumları: Sosyal çevreniz ve arkadaşlıklarınızla ilgili yerde gerçekleşecek olan Dolunay, önemli bir sosyal oluşum içinde yer alabilirsiniz, kalabalıklar içine girebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Genel anlamda sosyal çevrenizde bir hareketlenme, gelişmeler bekleyebilirsiniz. Dolunay haftasında çevrenizdeki insanlara yardım etmek isteyebilir, hayır kuruluşlarında, sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler alabilirsiniz.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. İş ve çalışma ortamınızda stres ve agresyon seviyesinde artışlar gözlemleyebilirsiniz. Daha yoğun ve oldukça tempolu bir iş dönemi başlıyor. Yalnız sağlığınıza da dikkat etmeniz gerek.

Bazılarınız bu süreçte hızlı kilo alış verişleri yaşayabilirler. Aynı anda birden çok işi organize etmeniz gerekebilir, işinizi yaparken çok daha mükemmel ve detaycı bir şekilde yapmanız beklenebilecektir sizlerden. Bu süreçte özellikle beslenme sisteminizi düzene sokmanızı tavsiye ederim, daha sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

Boğa burcu Nisan aylık burç yorumları

Boğa burcu Dolunay burç yorumları

Boğa burç yorumları: Dolunay etkisi ile iş ve kariyerinizi ilgilendiren alanda oluşacak bu yaptığınız iş ve duruşunuzla toplum önünde olacak ve her şekilde dikkatleri üzerinize çekebileceksiniz. Eğer iş arayışı içindeyseniz görüşmelere gidebilir, terfiler alabilirsiniz.

Mesleki anlamda size destekleyici ve güçleneceğiniz bir Dolunay olacak, her türlü desteği rahatlıkla alabileceksiniz. Zekice hamlelerinizle iş hayatınızda övgüler alabileceksiniz. İşinizle ilgili eğer bir kriz durumu söz konusu ise, sıra dışı, değişik, farklı yöntemler deneyip krizleri yararınıza çevirebileceksiniz.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Aşk, flörtler, özel hayatınız ön planda olacak. Bu konularda daha detaycı davranabilirsiniz, yalnız burada anahtar kelime duygularla değil daha analitik bir şekilde irdelemek olacaktır özel hayatınızı.

Bu dönem hamilelik için pek uygun değildir, sıkıntılar oluşabilir. Cinsel enerjinizde ise gözle görülür bir artış gözlemleyebilirsiniz.

İkizler burcu mayıs ayı

İkizler burcu Dolunay burç yorumları

İkizler burç yorumları: Dolunay etkisi ile iyi niyetli bir yaklaşımla, romantik, duygusal, keyifli bir seyahat durumu söz konusu olabilir. Fakat bir seyahat durumu söz konusu olursa da son kontrollerinizi iyi yapmakta fayda var. Eğitim, yayıncılık, tanıtım, halkla ilişkiler, iletişimle ilgili konularda destekleyici etkiler altında olacaksınız.

Uzak yerlerden keyifli haberler de alabilirsiniz. Ya da daha önce bilmediğiniz, gitmediğiniz size yabancı yerlere de seyahat edebilirsiniz. Önemli anlaşmalar, sözleşmeler gündeme gelebilir. Vize, pasaport işlerinizi halletmenizde olasıdır bu Dolunay’da!

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Eviniz, yuvanız, ailenizle ilgili konular sizlerin efor sarf edeceğiniz, biraz da mücadele etmeniz gereken alanlar olacak.

Ev değişimi, evde tadilat, dekoratif değişikler yapabilirsiniz. Yalnız ev içinde gerginliklere karşı da dikkatli olmakta yarar var. Özellikle ev içinde delici, kesici, yanıcı aletler, gaz kaçaklarına da dikkat etmekte yarar var.

Kendimi felaket tellalı gibi hissettim birden ama, bazılarınızın hayatına ev alım ve satım konuları gündeme gelecektir. Ev içinde aşırı mükemmeliyetçi tavırlarınız rahatsızlık verebilir. Evde büyük temizlikler yapmak için de uygun dönemdir.

İkizler burcu Nisan aylık burç yorumları

Yengeç burcu Dolunay burç yorumları

Yengeç burç yorumları: Dolunay etkileri ise ödemeler, krediler, burs, miras, başkalarına ait finansal konular, ortaklaşa kazanımlarla ilgili konular bu Dolunay’ın odak noktası olacak.

Finansal konularsa minik bir hayal kırıklığı, pek de hoşunuza gitmeyecek bir haber alabilirsiniz. Hesap hataları gündeme gelebilir. Eğer elinizden çıkarmaya çalıştığınız bir ürün var ise bu Dolunay zamanı rahatlıkla satabilirsiniz.

Korkular, endişeler, ölümle ilgili temalar hayatınızda çok daha geniş bir şekilde yer tutabilir. Belki de bu hafta geri durarak artık verimliliğini kaybetmiş, amaca hizmet etmeyen ne varsa bunları bitirme, sonlandırma için aksiyon almanız gerekmektedir.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Bu sayede seyahatler organize edebilir, yakın çevre ve kardeşlerinizle daha yoğun ve yakından ilgilenmeniz gerekebilir.

Yalnız özellikle araç sahibi olanların dikkatli olmasında yarar var, aracınız garip arızalar verebilir, arabanızla ilgilenmeniz ve bakımıyla ilgilenmeniz gerekebilir. Kardeş ve komşularla ilişkilerde zaman zaman agresyonlar oluşabilir. Kullandığınız iletişim araçları ile ilgili minik sıkıntılarda oluşabilir bu süreçte.

Aslan burcu Nisan aylık burç yorumları

Aslan burcu Dolunay burç yorumları

Aslan burç yorumları: Dolunay etkisi ise ikili ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda, partner ilişkilerinde, evlilikte bazı minik hayal kırıklıkları gündeme gelebilir. Finansal konular yüzünden minik gerginlikler oluşabilir.

Tabii bir diğer olası etkisi de partnerinizle birlikte romantik zamanlar geçirebilirsiniz. Yalnız olanlar kendilerini içinde kaybolacakları bir aşkın içinde bulabilirler. Fakat dikkatli olmalarında yarar var, sandıkları gibi bir kimse çıkmayabilir karşınızdaki kişiler. Eğer bir ilişkiniz var ise, onu kafanızda epey sorgulayabilirsiniz de.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konularla ilgili mücadele döneminiz başlayacak. Para kazanmak, paranızı arttırmak için daha fazla efor sarf etmeniz gerekecek.


Mars adama kazandırır ama aynı zamanda harcatır da. Aynı anda birden çok işi halledebilir, 2-3 farklı kanaldan para kazanabileceğiniz koşullar yaratabilirsiniz. Para konusunda detaycı, titiz davranma eğiliminde de olabilirsiniz.

başak günlük haftalık aylık astroloji

Başak burcu Dolunay burç yorumları

Başak burç yorumları: Sağlık evinizde meydana gelecek olan Dolunay, enerjinizi birden düşürüp, dinlenme ihtiyacınızı arttırabilir, uykuya her zamankinden çok ihtiyacınız olabilir.

Bir diğer olası etkisi ise size keyif ve mutluluk vereceğini düşündüğünüz bir proje bir iş teklifi ile de karşılaşabilirsiniz. Fakat siz yine de dikkatli adımlar atın, olası gelen teklifin ardında yatanları iyice araştırın.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Mükemmel işler çıkarmak için daha fazla efor sarf edebileceksiniz, tam olarak yapmak istedikleriniz ve hedefleriniz için rahatlıkla harekete geçebileceksiniz.

Cinsel anlamda da libidonuzun yükseleceği bu dönem, hayat karşı daha motive, hırslı ve mücadeleci olabileceksiniz. Çabalarınızın tüm karşılığını alabileceksiniz.

Yalnız kazalara, çarpmalara, yaralanmalara karşı da dikkatli olmanızda yarar var. Sinir sisteminiz hassas olacağından, bu dönem bol bol çevrenizdeki insanları tepeleyebilirsiniz.

terazi günlük haftalık aylık astroloji merkür retro burç yorumları

Terazi burcu Dolunay burç yorumları

Terazi burç yorumları: Aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren işler evinizde gerçekleşecek olan Dolunay, hafiften karışık etkilere sahip.

Yalnız olanlarınız, kendinizi bir aşkın içinde erirken gözlemleyebilirsiniz, birliktelikleri olanlar oldukça romantik ve keyif verici zamanlar geçirebilirsiniz.

Plansız, beklenmedik bir çocuk, hamilelik haberi gelebilir. Eğer işiniz yaratıcılık, sahne, sanat gibi bir iş ise bu Dolunay sizler için destekleyici olacaktır.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Aslında bu sizler için pek de iç açıcı bir haber değil. Mars hayatınızın görünmeyen bir kısmında seyahat edecek.

Bu dönem yeni girişimler, başlangıçlar için size gerekli desteği vermeyecek olsa da, hedefleriniz için planlar yapmak için idealdir. Bunun yanı sıra bazılarınız ameliyat olmak, sağlıkla ilgili konularda uzman kişilerden destek almak için kolları sıvayabilirsiniz.

Bu dönem fiziksel olarak değil, daha çok ruhsal çalışmalara yönelebilirsiniz mesela. Kontrol dışı şaşırtıcı olaylar gündeme gelebilir.

akrep burcu yorumu merkür retro burç yorumları

Akrep burcu Dolunay burç yorumları

Akrep burç yorumları: Dolunay etkisi ile de evinizi değiştirmek, taşınmak, ev almak ve satmak isteyebilirsiniz ve gerçekten de harika fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, ama bu sefer kafa karışıklığı da yaşayabilirsiniz.

Ya da yaşadığınız yerde su tesisatı ile ilgili bir takım sorunlar nüksedebilir. Ev, yuva, yerleşim, aile ile ilgili konularda da bazı hayal kırıklıkları meydana gelebilir.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Hayatınızda, mücadele ve efor sarf edeceğiniz alanlar sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar olacak.

Bu dönemde hali hazırda bazı arkadaşlarınızla ilişkilerde gerginlikler söz konusu olabilecektir, sosyal çevrenizi idare ve organize etme görevi size düşebilir.

Tabi iyi etkileri de mevcut, mesela daha aktif, sosyal, hareketli ve girişken olacak hayatınıza yeni dostluklar, arkadaşlıklar katabileceksiniz. Mars sizin sosyal anlamda daha fazla öne çıkmanıza neden olacak.

yay

Yay burcu Dolunay burç yorumları

Yay burç yorumları: Dolunay etkisi ile su, deniz aşırı bir yolculuk gündeme gelebilir. Yalnız kandırılmaya müsait olabilir, söylenen her söze inanmamakta fayda var. Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve komşularınızla ilgili konularda minik hayal kırıklıkları oluşabilir.

Bu Dolunay zamanı birliktelikleri olanlar, sevgili veya eşleri ile birlikte keyifli bir yolcuğa çıkabilir, ama hayatınızda özel biri yok ise yakın çevrenizden biri ile de çıkabilirsiniz yolculuğa.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. İş, kariyer ve mesleki konularda sizi bir nevi ateş topuna çevirecek, mesleki anlamda daha fazla enerji ve efor sarf edecek, daha fazla yorulacak ve stresle mücadele etmeniz gerekecek.

Eğer doğru adımlar atarsanız kariyerinizde zafere ulaşmamak için hiçbir sebep yok! Çok daha detaycı ve mükemmel bir şekilde çalışabilecek, aynı anda bir çok işi hakkıyla yapabilecek gücü verecektir size Mars.

oğlak

Oğlak burcu Dolunay burç yorumları

Oğlak burç yorumları: Dolunay etkisi ile finansal konularda kafa karıştırıcı ve yanıltıcı etkiler oluşabilir, gelen olası teklifleri değerlendirmende önce bir kez detaylı bir şekilde düşünmek akıllıca olacaktır.

Belki de sevdiğiniz kişiye özel ve de pahalı bir hediye almak için dükkan dükkan gezebilirsiniz. Kendinize yeni maddi kaynaklar yaratmak adına başka insanlardan fikirler alabilirsiniz. Eğer ki bu hafta elektronik, haberleşme aracı alacaksanız kazıklanmamaya dikkat edin.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Yurt dışı, yabancılar, yabancı kültürler bu dönem çok daha fazla ilginizi çekebilir, çok fazla yorucu seyahatler gündeme gelebilir.

Eğitim alanında özellikle üniversite seviyesinde stresli koşullar oluşabilir. Hayata dair daha büyük düşünebilirsiniz. Önemli, mevki ve statü sahibi güçlü kişilerle bir araya gelebilir ve onlardan destekler alabilirsiniz.

Yurt dışı ile ilgili sıkça evraklar, belgelerle ilgilenmeniz gerekebilir. Yurt dışına ya da deniz aşırı yerlere seyahatlerinde artışlar söz konusu olabilir.

kova merkür retro dolunay burçlar

Kova burcu Dolunay burç yorumları

Kova burç yorumları: Bu Dolunay aslında karışık etkilere sahip. Şöyle ki evet sezgiler kuvvetli olacak, yaratıcılık gerektiren işlerde başarı elde edebileceksiniz vesaire ama özel hayatınıza ilişkin hayal kırıklıklarım oluşabilir.

Yalnız olanlar gerçekten çekici kişileri hayatınıza çekebilirsiniz. Flörtler oluşabilir, yeni ilişkilere başlamak için. Yalnız sizin veya karşınızdaki kişinin kafası biraz karışık olabilir. Sağlığınızı ilgilendiren konularda önemli kararlar alabilirsiniz, diyet, spor…vb gibi.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Finansal konularla ilgili daha fazla efor ve mücadele dönemi başlıyor. Yalnız bu finansal konular başkalarına ait kaynaklar üzerinden olacaktır, kredi gibi, borç gibi, primler, burslar gibi.

Ödemelerde krizler oluşabilir, harcamalarınızı dengede tutmakta bir parça zorlanabilirsiniz. Kredi çekmek için çok da uygun bir süreç değil gibi. Para, ödemeler, borç harç gibi konularda daha akıllıca organize olabileceksiniz.

balık merkür retro dolunay burçlar mayıs ayı

Balık burcu Dolunay burç yorumları

Balık burç yorumları: Dolunay etkisi ile de içe dönme olabilir, yalnızlık ihtiyacınız artabilir, ruhsal konularla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Rüyalarınız bu Dolunay zamanı ön planda olacak. Elde olmayan bir şartlar ve koşullar oluşabilir, platonik duygular çok ön plana çıkabilir.

Bu hafta kendinizi çok motive ve mutlu hissetmeyebilirsiniz. Bir takım kötü haberler üst üste gelebilir, sağlıkla ilgili özellikle kan değerleriniz, baldırlarınız, bacaklarınızla ilgili sorunlar oluşabilir. Biraz gözlerden uzak kalmayı tercih edebilir, tek başınıza bir yerlere kaçabilirsiniz kafanızı dinlemek, kendinizi toparlamak adına.

18 Ağustos’ta ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve 4 Ekim’e kadar bu burçta seyahat edecek. Bu süreçte ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili konularda mücadele dönemi başlıyor. Enerjinizi kanalize edeceğiniz alanlar bunlar olacak.

Bu konularda daha fazla efor sarf etmeniz gerekecek. Yalnız olanlar ise, oldukça tutkulu ve cinselliğin ön planda olduğu ilişkiler içine çekilebilirsiniz. Hayatınıza hareket ve renk geliyor, şimdiden hazırlanın.

Evli olanlar veya birlikteliği olanlar partneriniz veya ortağınız bu süreçte daha hassas olabilir, dokunsan patlayacak moda, bu yüzden onlarla ilişkilerde kullandığınız sözlere ve davranışlara dikkat etmeniz gereken bir süreçtir.


Dinçer Güner • sorumgeldi.com • Sözcü Astroloji

Astroloji: Aylık ve haftalık burç yorumlarınız


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.