Murat Kurum: Hiçbir projeye rant gözüyle bakmayacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Hiçbir zaman bakmadığımız gibi bundan sonra da hiçbir projeye rant gözüyle bakmayacağız.

çevre ve şehircilik bakanı murat kurum: Hiçbir projeye rant gözüyle bakmayacağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Hiçbir zaman bakmadığımız gibi bundan sonra da hiçbir projeye rant gözüyle bakmayacağız. İnsanımızın sosyal kültürel yaşamını yukarıya çıkaracak projeleri hep birlikte yapıyor olacağız” iddiasında bulundu.

Adapazarı’nda yapımına başlanan Millet Bahçesi’nin şantiye alanında da incelemelerde bulunan Bakan Kurum, buradan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne geçerek, Başkan Ekrem Yüce’yi ziyaret etti.


Belediye faaliyetleri hakkında Yüce’den bilgiler alan Bakan Kurum, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sakarya’nın önemli şehirler arasında yer aldığını söyledi.

“Rant gözüyle bakmayacağız”

AKP iktidarları döneminde vatandaşların yaşam kalitelerini yükseltecek projeleri gerçekleştirmeye gayret gösterdiklerini öne süren Bakan Murat Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bugüne kadar 25 milyar liralık yatırımı Sakarya ilimize yaptık. Bakanlığımızın da bu yatırımdaki payı yaklaşık 5.5 milyar lira. Devam eden de 300 milyon liralık yatırımımız var” dedi.

Murat Kurum, kentin doğal ve kültürel değerlerini koruyarak yatırımlara devam edeceklerini söyleyerek, “Hiçbir zaman bakmadığımız gibi bundan sonra da hiçbir projeye rant gözüyle bakmayacağız. Aslolan insan yaşamı. İnsanımızın sosyal kültürel yaşamını yukarıya çıkaracak projeleri hep birlikte yapıyor olacağız” değerlendirmesini yaptı.


Biyografi: Murat Kurum kimdir?

1976 Ankara doğumlu olan Murat Kurum, Mimar Kemal Lisesinin ardından Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 1999 yılında mezun oldu. 2017 yılında Yüksek Lisansını, Kentsel Dönüşüm alanında tamamladı.

İnşaat alanında faaliyet gösteren çeşitli özel sektör kuruluşlarında çalıştı. (1999-2005)

TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığında uzman olarak görev yaptı. (2005-2006)

TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü görevinde bulundu. (2006-2009)

• T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini ifa etti. (2009-2018 Temmuz.)


Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Kurum, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Çevre Bakanı: Salda Gölü’ne mescit, duş ve soyunma kabinleri yapacağız