Davutoğlu’nun ekibi Saray’ın yaptırdığı anketi açıkladı

Davutoğlu’nun ekibi, Saray’ın yaptırdığı anket ile ilgili açıklama yaptı: “En fazla oyu AK Parti’den alıyoruz.”

Davutoğlu ekibi Saray ın yaptırdığı anketi açıkladı

AKP’den istifa eden ve yeni parti kurmak için çalışmalarını sürdüren eski başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın kaynaklar; “Biz en çok AK Parti’den, daha sonra HDP’den, daha sonra MHP’den oy alıyoruz. Bu üç yerden çok oy alıyoruz” dedi.

Saray’ın yaptırdığı anketin sonucuna ilişkin konuşan kaynak, “Bizim aldığımız bir duyum Külliye’nin yaptırdığı anketlerde bize yüzde 5.5 – 6.5 gibi oy vermişler” diye konuştu.


“Yüzde 8’in üzerinde görünüyoruz”

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre Davutoğlu’na yakın yetkili anket sonuçlarına ilişkin şu ifadeleri kullandı;

— Bizim masamızda bizim dışımızda anket firmalarının yaptırdığı anketler var. Yüzde 8’in üzerinde oy gözüküyoruz. Yüzde 8.3 gözüküyoruz. Ama bizim aldığımız bir duyum Külliye’nin yaptırdığı anketlerde bize yüzde 5.5-6.5 gibi oy vermişler.


— Bizim hedefimiz yüzde 50 artı 1’i tek başımıza nasıl alırız, bütün hedefimiz bu” diyen yetkili, “Biz en çok AK Parti’den daha sonra HDP’den daha sonra MHP’den oy alıyoruz. Buradan çok oy alıyoruz, bu üç yerden çok ciddi bir şekilde bize karşı teveccüh var.

ADA Araştırma seçim anketi: Erdoğan ile İmamoğlu karşı karşıya!