Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi

Saray’daki toplantı sonrası gazetecilerin Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Biz ne personelle uğraştık, ne araçlarla. Aynı hassasiyeti bekliyorum” sözlerini sorması üzerine İmamoğlu, “Biz hassasız. Kimi kastetti bilmiyorum açıkçası” yanıtını verdi.

Ekrem İmamoğlu, Erdoğan ın sözlerine yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ev sahipliğinde Saray’da gerçekleşen 30 büyükşehir belediye başkanının katıldığı toplantı sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama geldi.

Gazetecilerin, Erdoğan’ın “Biz ne personelle uğraştık, ne araçlarla. Aynı hassasiyeti bekliyorum” ifadesine sorması üzerine İmamoğlu, “Biz hassasız. Kimi kastetti bilmiyorum açıkçası” yanıtını verdi.


Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan kritik toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu, toplantının verimli geçtiğini ve ilki gerçekleştirilen toplantının devam etmesi gerektiği vurgusunu yaptı.

“İyi bir başlangıç yaptık”

Ekrem İmamoğlu, “Verimli bir buluşma oldu. Sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür ediyoruz. Bir komisyon önerimiz oldu. Kendileri kabul etti. Hem CHP hem Ak Partililerden oluşan bir komisyon kurulması yönünde bir karar verildi. Karşılıklı sorular soruldu. Sayın bakanlar da cevap verdiler. Tümüyle iyi bir başlangıç” dedi.


İmamoğlu, Erdoğan’ın “Biz ne personelle uğraştık, ne araçlarla. Aynı hassasiyeti bekliyorum” ifadesine “Biz hassasız. Kimi kast etti bilmiyorum açıkçası” şeklinde yanıt verdi.

Erdoğan: Bazı belediyelerimizde yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyoruz