Numan Kurtulmuş: Erdoğan’ın karizmasına sığınarak siyaset yapma devri geride kaldı

AKP’li Numan Kurtulmuş: Erdoğan’ın siyasi karizmasına sığınarak siyaset yapma devri geride kaldı. AK Parti yeni bir döneme giriyor.

Numan Kurtulmuş, partisinin Uşak İl Başkanlığının Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Buradaki konuşmasında, dünyada ve çevre coğrafyada taşların yeniden dizildiğini, AKP’nin bundan sonraki süreçte çok daha diri, güçlü, şuurlu ve uyanık bir şekilde hareket etmesi gerektiğini belirten Kurtulmuş, hakkaniyete dayalı bir dünya sistemini tesis etmek için “dünya beşten büyüktür” dediklerini ifade etti.


Kurtulmuş, mazlum milletlerin, mağdurların öncüsü ve sözcüsü olmak için yola çıktıklarını dile getirerek şöyle devam etti:

“Suriye’de niye Türkiye istediğini aldı? Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlılığı, liderliği ve cesareti olmasa belki böyle bir sonucu alamayacaktık. Türkiye, cumhurbaşkanımız başta olmak üzere oynanan oyunun farkında olması ve kendini ona göre hazırlamasıyla istediğini aldı.

Akçakale’nin karşısı Tel Abyad. Tel Abyad Arapça ‘Akçakale’ demektir. Aynı mahalle, aynı akraba, aynı hemşeriler, aynı sülale emperyalistlerin cetvellerle çizdiği haritalarda birbirinden ayrılmıştır. Bir asır önce bu bölgeyi paramparça ettiler. Şimdi bu bölgenin insanlarını, gönüllerini, zihinlerini bölmek istiyorlar. İşte Türkiye bu büyük oyunu görüyor ve bu oyunu bozmak için bütün gücünü ortaya koyuyor. Bu bölgenin halklarının bölünmesine, Türkler, Kürtler, Araplar, Ezidiler, Sünniler, Şiiler diye bölünmesine asla müsade etmeyeceğiz. Bu halkların coğrafyasında emperyalist düşüncelerin hayata geçirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Barış Pınarı Harekatı’nın arkasında yatan gerçek sebep budur.

Onun için bunlar büyük bir karın ağrısı ve endişeyle Türkiye’nin sahadaki başarısını bir şekilde hazmedemedikleri için birden hepsi ayağa kalktılar. Sözde Ermeni soykırım tasarısı, Türkiye’ye yaptırım tasarısı gibi… Bunların bize söyleyeceği hiçbir şey yoktur. Hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Dertleri, güçlü bir Türkiye’yi görmek istemiyorlar.”

Türkiye’nin kaderinin AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın kaderiyle neredeyse özdeşleştiğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi mücadelesini hep birlikte daha ileriye götüreceklerini belirten Kurtulmuş, yeni dönemde söylemleri güçlendireceklerini ifade etti.

Numan Kurtulmuş: Erdoğan’ın karizmasına sığınarak siyaset yapma devri geride kaldı. AK Parti yeni bir döneme giriyor.

“Önümüzdeki dönem dünya ve Türkiye siyaseti için yeni bir dönem olduğu gibi AK Parti için de yeni bir dönemdir.” diyen Kurtulmuş, “Açıkçası artık Tayyip Erdoğan’ın siyasi karizmasının arkasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır. Bizim üzerimize düşen, onun üstüne yük olmak değil onun yükünü almaktır.” diye konuştu.

Numan Kurtulmuş: Erdoğan'ın karizmasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır

Numan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Her bir siyasi aktörümüz, halkta karşılığı olan, motivasyonu olan, bilgisi, ahlakı olan, halkın sevdiği insanlardan oluşmalıdır. İşte son seçimlerde bazı seçim bölgelerinde aldığımız sonuç bunun çok açık bir göstergesidir. Artık sadece Cumhurbaşkanımızın resmini koyarak, ‘Biz onun adayıyız.’ diyerek seçim kazanma devri geride kalmıştır. Onun için AK Parti siyaseti de yeni bir döneme giriyor. Söylem olarak tabiri caizse bu cıvataları sıkıştıracağız, yerli, milli olmak, demokrat olmak, reformcu olmak, kuşatıcı ve kapsayıcı olmak konusunda söylemlerimizi daha güçlü hale getirerek Allah’ın izniyle yolumuza devam edeceğiz.”


“Halka tepeden bakanlarla yolumuz ayrı”

Numan Kurtulmuş, halkta karşılığı olan, ahlaklı, faziletli insanlarla yollarına devam edeceklerini, şahsi menfaat düşünenlerle işlerinin olmadığını dile getirdi.

“Çok açık söylüyorum, AK Parti’yi bir geçim kapısı olarak görenler, AK Parti’nin bu büyük siyasi mücadelesi üzerinden kendi şahsına menfaat sağlamak için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yoktur.” diyen Kurtulmuş, halka tepeden bakan, kendini nimet gören insanlarla da yollarının ayrı olduğunu vurguladı.

AKP Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu da AKP’nin Uşak’taki 11 belediyenin 10’unu kazandığını belirterek teşkilata teşekkür etti.

Toplantıya İstanbul Milletvekili Osman Poyraz, Uşak milletvekilleri Mehmet Altay ile İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve partililer katıldı.

OKUL VE SPOR KOMPLEKSİ AÇILIŞI

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, toplantının ardından Özel Kanyon Koleji’ne ait Dr. Asım Taşer Spor Kompleksi ve ortaokul dersliklerinin açılış törenine katıldı.

Kurtulmuş, Dr. Asım Taşer ilgili anılarını aktardı, okulda, millete, devlete ve insanlığa hayırlı çok sayıda gencin yetişmesini temenni etti.

Törene katılan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan da medeni dünyanın parçası olmanın ancak iyi bir eğitimle mümkün olduğunu dile getirdi.


Açılışa, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. İskender Pala da katıldı.

Öğretmen önlükleri yeniden tasarlandı – Ziya Selçuk: Önlük mesleğin güçlü temsiliyetidir


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.