Kış ayında nasıl giyinmeli?

Kış mevsiminde hangi tür kıyafetler ve kombinler tercih edilmeli? Bol pantolon – kimono kombini, elbise – çizme Kombini, sweatshirt – tayt kombini, pantolon – ceket Kombini, pantolon – bluz – yelek kombini…

Kış ayında nasıl giyinmeli?

Kış mevsiminde giyim konusunda akıllar bir hayli karışabiliyor. Kalın giyecekler mi tercih edilmeli yoksa ince giysilerden birkaç kat üst üste mi giyilmeli? Bu konuda uzmanların görüşü gayet net; çok kalın giyecekler pek önerilmiyor. Bunun yerine daha ince giysileri üst üste giymenin cilt sağlığı bakımından daha doğru olduğu belirtiliyor.

Peki, ya şıklık? Sonbahar / kış sezonunda da şık görünmek elbette mümkün! Hem cilt sağlığınızı koruyabilir hem de son derece şık kombinler hazırlayabilirsiniz. Sizler için bazı önerilerimiz olacak.

Bol Pantolon – Kimono Kombini

Bilmeyenler için kimono modellerinin bu sezonda altın çağını yaşadığını belirtelim. En trend tasarımlardan biri olduğu için rahatlıkla kombinlerinizde kimono modellerini kullanabilirsiniz. Kimonolar dar pantolonlar ile pek ahenk içerisinde görünmüyor. Bu nedenle kombininize bol kesim bir pantolon modelini dahil etmenizde fayda var.

Alternatif olarak etek modellerini de deneyebilirsiniz. Ancak etek modelinin piliseli ya da fırfırlı olmamasına özen gösterin. Bu kombinde star parça kimono olduğundan seçtiğiniz diğer parça starın önüne geçmemeli!

Elbise – Çizme Kombini

Elbise – Çizme Kombini

Her daim zahmetsiz bir şıklık yakalamanızı sağlayan elbise ve çizme kombini tercih edebileceğiniz seçeneklerden biridir. Üstelik günlük hayatta, iş hayatında, sosyal yaşamınızda ya da şık davetlerde bile kullanabileceğiniz bir kombin önerisi olduğunu belirtelim. Kışlık kumaşlardan hazırlanan elbise modelleri aynı zamanda aksesuar kullanımı için de gayet müsait olduğundan güzelliğinizi ve şıklığınızı ön plana çıkarma konusunda aksesuarlardan da yardım alabilirsiniz.

Sweatshirt – Tayt Kombini

Tayt kadınlar için her daim konforun diğer adıdır. Esnek bir yapıya sahip olduğundan gün boyunca rahat etmeyi sağlar ve üzerine hafif uzun bir kıyafet giyildiğinde bu konfor ikiye katlanır. Kış mevsiminde de kalın kumaştan hazırlanan tayt modellerini tercih edebilir ve bu konforu sweatshirt ile taçlandırabilirsiniz.

Günlük hayatta rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu kombini nasıl kendi stilinize uyarlayacağınız konusunda da özgür davranabilirsiniz. Çünkü kombin, çizme, bot gibi her türlü ayakkabı tarzı ile bütünleşebilir ve aynı zamanda aksesuarlar ile de kullanabilirsiniz. Spor bir stil oluşturmak isterseniz kapüşonlu sweatshirt modellerine yönelmenizde fayda var.

Pantolon – Ceket Kombini

Pantolon – Ceket Kombini

Her kadının gardırobunda mutlaka pantolon ve ceket bulunur. Yapmanız gereken sadece renk, kumaş ve tarz bakımından birbiri ile uyumlu olan parçaları bir arada kullanmak ve böylelikle şıklığı yakalamak olacak. Slim fit kesim dar pantolonlar uzun ceket modelleri ile harika bir uyum yakalıyor. Ancak siz tercihinizi İspanyol paça ya da boru paça bir pantolon modelinden yana yaparsanız bu durumda ceket seçiminizi daha kısa tasarımlar arasından yapmanızda fayda var. Blazer stili bir ceket ile kombin hazırlayabilir ve bu kombini iş hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pantolon – Bluz – Yelek Kombini

Özellikle çalışan kadınlar bu kombini mutlaka denemeli! Sade bir pantolon üzerine sade bir bluz modeli ve sadelikten doğan bu şıklığı tamamlayan gösterişli bir yelek tasarımı ile harika görünebilirsiniz. Triko yerine kumaş yelek modellerini tercih etmenizde fayda var. İş hayatı için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kombin olduğunu belirtelim.

Bonus Bilgi:

Tüm bu kombinleri ve çok daha fazlasını kolaylıkla hazırlamanızı sağlayacak olan parçaları Mizalle.com adresinden temin edebilirsiniz. Sizlere bu adresi önermemizin nedeni sadece çok uygun fiyatlar sunması değil. Aynı zamanda zengin bir ürün çeşidi yelpazesini beğeniye sunuyor ve aynı zamanda tasarımların tamamı modaya, trendlere uygun. Haliyle demode bir görünüm oluşturur muyum endişesinden uzak bir alışveriş yapabiliyorsunuz. Mutlaka uğrayın!

Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.