Abdüllatif Şener: Erdoğan para yetmeyince İş Bankası’na göz dikti

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener: Erdoğan’ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Kredi musluklarını istediği gibi açıp kapatmak istiyor. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Erdoğan oraya uzanıyor. Kamu bankalarındaki para yetmeyince İş Bankası’ndaki CHP hisselerine göz dikti.

Abdüllatif Şener: Erdoğan para yetmeyince İş Bankası hisselerine göz dikti

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, AKP’nin CHP’ye ait İş Bankası hisselerini Hazine’ye devretmesine yönelik hamlesine sert tepki göstererek, “Tayyip Erdoğan’ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Kredi musluklarını istediği gibi açıp kapatmak istiyor. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesinden Müslüm Evci’ye konuşan Şener, söz konusu hamlenin yerli ve yabancı yatırımcıda olumsuz etki yaratacağını belirterek, “Tayyip Erdoğan’a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem böyle yanlış işlere girmesin. Çünkü 12 Eylül’den sonra da hisseleri hazineye devretmeye çalışanlar oldu ve hüsrana uğradı. Erdoğan’da hüsrana uğrar” diye konuştu.

“Nerede bir para kaynağı varsa Erdoğan oraya uzanıyor”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bankalara ve paraya çok özel bir ilgisi var” diyen Şener şu ifadeleri kullandı; “İş Bankası’nın hisselerinin Hazineye devredilmesiyle amaçlanan birkaç başlık var. Tayyip Erdoğan’ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Kredi musluklarını istediği gibi açıp kapatmak istiyor. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor”

“Para yetmeyince İş Bankası hisselerine göz dikti”

İş Bankası’nın hazineye devredilme teşebbüsünün bütün yerli ve yabancı sermayeyi ürküteceği uyarısında bulunan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener; “Geçen hafta Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Varlık Fonu’nun içerisindeki bankaların sınırsız borçlanabileceğini ve de belli bir firmaya bankacılık sınırları dışında da kaynaklarının tamamıyla borç verilebileceğine ilişkin bir yasal düzenleme yaptılar.

Varlık Fonu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tayyip Erdoğan, Yönetim Kurulu Başkan Vekili de damadı Berat Albayrak. Bunların altında Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankası var. Tayyip Erdoğan buradaki paralara göz dikmiş. Şimdi bu para da yetmeyince İş Bankası’ndaki hisselere göz dikti. Ama bu hukuka ve Atatürk’ün vasiyetine aykırı” ifadelerini kullandı.

“CHP tek kuruş para almıyor”

CHP’nin İş Bankasındaki hisselerinden tek kuruş dahi almadığını vurgulayan Abdüllatif Şener; “CHP İş Bankası hisselerinden tek kuruş para almıyor. Sadece burada CHP’yi temsilen 4 üye var. CHP’nin payları Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu’na gidiyor. CHP’nin burada para kazanıyormuş gibi bir düşüncesi olan varsa da yanlış bilgilendirilmiştir” diye konuştu. (Kaynak: Sözcü)

Erdoğan’dan CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devri için talimat