CHP’nin CNN Türk boykot kararı sonrası reytingleri düştü!

CHP’nin aldığı CNN Türk’ü boykot kararının ardından, kanalın reytingleri düşüşe geçti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, dün yaptığı basın toplantısında CHP’nin CNN Türk’e boykot kararı aldığını bildirmişti.

CHP’nin “CNN Türk’ü izlemiyoruz, konuk olmuyoruz” boykotu etkisini ilk günden gösterdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın açıkladığı boykot kararı sonrası reytingler merak ediliyordu.


CNN Türk boykot

Reytingler

Gerçek Gündem’in derlediği bilgilere göre, boykotun ilk etkisi ‘Prime Time’ olarak adlandırılan saat 20.00 ve sonrasında görüldü.

Önceki günlerde Habertürk TV ile hemen hemen aynı izlenme oranlarını yakalayan CNN Türk, dün gece bu orana erişemedi.

Habertürk TV dün gece Prime Time’da ABC1 + grubunda 0,86 alırken, CNN Türk ise 0,47’de kaldı. Bu da CNN Türk’ün izleyicilerinin neredeyse yarısını kaybettiğini gösteriyor.

Öte yandan, Habertürk’ün totalde, yani günün toplamında 1,5 CNN Türk’ün ise 1 reyting aldığı görüldü.

chp boykot cnn türk reytingler

Sosyal medyada takipçi sayısı da düşüşte!

CNN Türk’ün Twitter takipçi sayısındaki hızlı düşüş ise dikkati çekti.

Saat 17.30’da Tuncay Özkan’ın açıklaması öncesi 5.114.000 takipçisi bulunan CNN Türk, CHP’nin boykot kararının ardından ​4.931.441 takipçiye düştü.


Twitter’dan takipçi sayısı hızla düşen CNN Türk’ün, takipçi sayısı çok az olan bot hesaplar tarafından takip edildiği görüldü.

CHP’den 3 maddelik yeni CNN Türk çağrısı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin CNN Türk hakkında aldığı boykot kararı hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

CHP’li Tuncay Özkan, CNN Türk hakkında boykot kararı alındığını açıklamasının ardından CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CNN Türk hakkında bir çağrıda daha bulundu.

Partimiz, CNN Türk’ü boykot kararı aldı Bu karara destek için sözümüze değer veren herkesi

1- @cnnturk sosyal medya hesaplarını takibi bırakmaya,

2- CNN Türk yayınlarını izlememeye,


3- Bu kanala destek veren kişilerle, kurumlarla, firmalala aralarına mesafe koymaya çağırıyorum.

Kılıçdaroğlu’ndan boykot açıklaması: CNN Türk, A Haber olmaya başladı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.