Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fox TV muhabirine sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Libya’da birkaç şehidimiz var” açıklamasını gündeme getiren Fox TV muhabirinin sorusuna sert tepki gösterdi: “Fox önce gazete olsun, Fox önce ciddi bir medya mensubu olsun. Yalan haber üretmeyi bırakın. Beni muhalefet mi yargılayacak?” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fox TV muhabirine sert tepki birkaç şehit açıklaması
(Video altta)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan İzmir’de Kuzey Ege Otoyolu açılışında 22 Şubat’ta yaptığı konuşmada, Libya’daki son duruma değinmişti.


Erdoğan, “Tabii birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında da 100’e yakın orada, o lejyonerlerden etkisiz hale getirdik. Şehitler tepesi boş kalmayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Bugünkü basın toplantısında Fox TV muhabiri Barış Kaya’nın “birkaç şehit” ifadelerine yönelik muhalefetten gelen eleştirilerle ilgili sorusuna Erdoğan şu sözlerle sert tepki gösterdi:

“Libya’da iki tane şehidimiz var”

• Fox önce gazete olsun, Fox önce ciddi bir medya mensubu olsun. Yalan haber üretmeyi bırakın. Muhalefetin söylemleri de beni ilgilendirmiyor. Rakam da olur, sayısal olarak o ifadeyi de kullanırız.

• Beni muhalefet mi yargılayacak? Ne diyor muhalefet, “gidin Esed’le görüşün” diyor. Bizim kendimize ait Libya’da iki tane şehidimiz var. Bunu açıklarız. Ne diyecek şimdi Bay Kemal?

Video: Erdoğan’dan Fox TV muhabirine tepki


Erdoğan: Libya’da birkaç tane şehidimiz var