İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, corona nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinselliğe bağladı

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, corona virüsü salgınının nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinselliğe bağladı. Skandal sözler sosyal medyada tepki çekti. Program sunucusu Veyis Ateş özür diledi.

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, corona nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinselliğe bağladı
VIDEO AŞAĞIDA

İlahiyatçı Ali Rıza Demircan, corona nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinselliğe bağladı.

Habertürk TV’de koronavirüsün ve salgın hastalıklarının tartışıldığı bir programa katılan Ali Rıza Demircan’dan canlı yayında skandal sözler sarf etti.

Koronavirüs gibi diğer salgın hastalıkların nedenini evlilik dışı ilişkiye ve eşcinselliğe bağlayan Demircan, “Zina, evlilik dışı ilişki, eşcinsel, evlilik hayatında anal ilişki ve regl döneminde ilişki. Bu yasaklar rahim olan rabbimizin koyduğu yasaklardır. Bu yasaklara riayet ederseniz pek çok hastalığın önlemini henüz daha oluşmadan almış olursunuz” ifadelerini kullandı.

Programı izleyen birçok yurttaş Demircan’a sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Ali Rıza Demircan, Beyoğlu Belediyesi eski Başkanı ve şu anda Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı olan Ahmet Misbah Demircan‘ın babası.

Sunucu Veyis Ateş özür diledi

Öte yandan Veyis Ateş, programda sarf edilen sözler üzerine Twitter üzerinden açıklama yaptı ve özür diledi.

Veyis Ateş hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bu akşam Habertürk TV Ana Haber’de ağırladığım A.R.Demircan’ın açıklamaları haklı tepkilere sebep olmuştur. Programda kamuoyunun gündemindeki umre ve cuma ve vakit namazı konuşulacağı konusunda anlaşılmış olmasına rağmen konuğun canlı yayında mevzuyu toplumu ayrıştıran konulara getirmesinden ve yayın ilkelerimizle bağdaşmayan nitelikte beyanlarda bulunmasından ve buna yayın esnasında gereken tepkinin gösterilememesinden dolayı çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Saygılarımla.”

Videoİlahiyatçı Ali Rıza Demircan, corona nedenini evlilik dışı ilişki ve eşcinselliğe bağladı

Okulların kapalı kalma süresi uzar mı? Bilim Kurulu üyesinden açıklama!