İngiltere’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

İngiltere’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Market ve eczaneler hariç tüm ticari faaliyetlerin durdurulmasına karar verildi. İkiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklandı.

İngiltere sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

SON DAKİKA – İngiltere’de sokağa çıkma yasağı ilan edildi!

İngiltere’de insanların sadece gerekli alışveriş ve tek başına spor yapmaları için evden çıkmalarına izin verilmesi kararı alındı.


3 haftalık sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkede ikiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklandı.

İngiltere’de corona salgınına karşı insanların sadece gerekli alışveriş ve tek başına spor yapmaları için evden çıkmalarına izin verilmesi kararı alındı.

Market ve eczaneler hariç tüm ticari faaliyetlerin durdurulmasına karar verildi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın açıklamaları:

• Günde bir kere egzersiz yapmak için evden çıkabilirsiniz. İşe gitmek zorunda değilseniz gitmeyin.

• Arkadaşlarınızla buluşmamalısınız. Aile üyelerinizle görüşmemelisiniz. Zorunda kalmadıkça sokağa çıkmayın.

• Kurallara uymazsanız polis yaptırımda bulunacaktır.

• Elektronik mağazaları gibi hayati ürünler satmayan mağazalar kapanacak.

• İkiden fazla kişinin bir araya geldiği etkinlikler yasaklanacak. Bunlara düğünler dahil.

• Parklar açık kalacak egzersizler için fakat toplanmalar yasaklanacak.

• Hiçbir başbakan böyle bir önlem uygulamaya koymak istemezdi.

• Bu önlemleri sürekli gözden geçirecek, gerekirse bunları gevşeteceğiz.

• Bununla hiçbir ülke başa çıkamaz, çünkü yeterince solunum cihazı ve doktor yok.

• Herkes aynı anda hastalanırsa Ulusal Sağlık Sistemi herkesi tedavi edemez.

• Herkese evden çıkmamasını tavsiye ettik. Çoğu kişi uydu.

• Bugün herkese bir çağrıda bulunuyorum: Sokağa çıkmamalısınız.

• Zorunda kalınca herkes yalnızca bir kere gıda veya ilaç gibi zorunlu alışveriş, bir kere de egzersiz yapmak için sokağa çıkmalı.


İngiltere Başbakanı Boris Jonson, açıklamayı Twitter’dan yaptı:

Türkiye’de corona nedeniyle toplam ölüm sayısı 37, hasta 1529


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.