Getir, kuryesinde corona çıkınca depo personelini ücretli izne çıkardı

Kuryesinde corona pozitif çıkan online market uygulaması Getir, aldıkları önlemleri duyurdu: Depo çalışanları 14 gün ücretli izne çıkarılıyor, paketli olmayan ürünler imha ediliyor.

Kuryesinde corona çıkan Getir, depo personelini ücretli izne çıkardı

Getir, kuryesinde corona çıkınca depo personelini ücretli izne çıkardı. Şirket, Bulgurlu’daki deponun dezenfektesinin ardından yeni bir ekiple çalışmalara başlayacağını duyurdu, alınan önlemleri açıkladı.

Online market uygulaması Getir, İstanbul Bulgurlu’da depoda çalışan kurye personelinin corona virüse yakalandığını duyurdu ve aldıkları önlemleri paylaştı.

Twitter kullanıcıları, Getir’in şeffaflık ile paylaşım yapmasını tebrik etti. Bazı kullanıcılar, kuryelerin maske eldiven takmamasını eleştirdi. Bazı vatandaşlar ise kuryenin adının açıklanmasını, kendilerini sipariş getirip getirmediğini öğrenmek istedi.

“Kuryenin sağlık durumu iyi”

Getir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kuryenin sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi:

İstanbul Bulgurlu depomuzda çalışan bir kurye arkadaşımızın maalesef Covid-19 pozitif olduğunu öğrendik. Arkadaşımızın durumu iyi. Aşağıda bu gibi durumlarda İl Sağlık Müdürlüğü talimatları doğrultusunda oluşturduğumuz prosedürümüzü sizinle paylaşmak isteriz.

Prosedürde depoda görev yapan tüm çalışanların 14 gün boyunca izole olması için evlerine gönderileceğini, bu çalışanların ücretli izinli sayılacağı belirtiliyor.

Şirket, depodaki paketli olmayan ürünlerin tamamının imha edileceğini, tüm ekipman ve ürünlerin dezenfekte edileceği ifade etti.

Şirket, 24 saat içerisinde deponun yeni bir ekip ile hizmete geçmesini hedefliyor.

Getir’in aldığı önlemler prosedürü şöyle:

getir depo kurye corona virüsü açıklama önlemler

İşten çıkarma 3 ay yasaklanıyor; ücretsiz izin verilene günlük 39 TL ödenecek