Şok market zincirinden tartışma yaratan uygulama!

Corona salgını etkisini göstermesiyle birlikte sokağa çıkmak istemeyen vatandaşlar market ihtiyaçlarını online alışveriş yoluyla yapmaya başladı. Türkiye’nin hemen her yerinde şubesi olan Şok market zinciri, online siparişleri market çalışanlarına hiçbir araç tahsis etmeden taşıttığı iddiası tartışma yarattı.

Şok marketler zincirinden tartışma yaratan uygulama!

Şok market zincirinden tartışma yaratan uygulama: Şikayet yağdı!

Dev market zinciri Şok’un korona virüs tedbirleri kapsamında uygulamaya başladığı yeni sistem tartışmaları da beraberinde getirdi.

Salgın nedeniyle vatandaşlar dışarı çıkmak yerine ihtiyaçlarını online sipariş ile gidermeye çalıştı. Yeni akıma uyum sağlama konusunda adım atan Şok da mobil uygulamasını güncelleyerek, online sipariş sistemine geçiş yaptı.

Tartışmalara neden olan olaylar zinciri de tam da bu andan sonra başladı.

Şok’un vatandaşların siparişlerini market çalışanlarına taşıttığı ortaya çıktı. Kendilerine hiçbir araç tahsis edilmeyen market çalışanlarının yağmur, soğuk dinlemeden ellerinde poşetlerle uzun mesafeler yürümek zorunda bırakıldığının ortaya çıkmasının ardından sosyal medyadan tepki yağdı.

Şok Market basın açıklaması:

Basında ve sosyal medyada çıkan art niyetli haberler ve online market servis uygulamamız Cepte Şok ile ilgili tarafımıza ulaşan değerlendirmeler üzerine sizleri bilgilendirme gereği duyuyoruz.

Cepte Şok uygulamamızı, sosyal mesafenin ve evde kalmanın büyük önem taşıdığı bu zorlu günlerde özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızı hedefleyerek ücretsiz adrese teslim özelliğiyle hızlıca hayata geçirdik. Mağazalarımızın yakınındaki mahalle ve komşularımıza yardım etmek amacıyla bu hizmeti başlattık. Hiçbir mağazamız, bulunduğu konuma 500 metreden uzak bir yere servis yapmıyor. Çalışanlarımız en yakın mesafedeki ve hafif yükleri yürüyerek müşterilere ulaştırırlarken, daha uzak veya yüklü siparişler ise bölge yöneticilerinin araçlarıyla müşterilere teslim ediliyor. Bu yeni uygulamamızda müşteri ihtiyaçlarını ve yorumlarını göz önünde bulundurarak iyileştirmelerimizi yapıyoruz. Bu uygulama, içinde bulunduğumuz şartlar göz önünde tutularak kısa sürede hazırlandı. Amacımız, kazanç sağlamaktan ziyade bu zor dönemde toplumumuza hizmet etmektir.

Cepte Şok uygulamamız için işe alımlarımız başlamıştır. Bu kapsamda bir hafta içinde 350 kişiyi işe aldık ve istihdam yaratmaya devam ediyoruz. Hem adrese teslimat hizmeti kapsamında hem de açmayı planladığımız yeni mağazalarla birlikte 2020 yılında toplam 5.000 kişiyi daha istihdam edeceğiz. Toplum olarak içinde bulunduğumuz bu zor dönemde bu hizmeti başlatmanın bizim için anlamı büyük.

İçinde bulunduğumuz bu zorlu günlerde; bir yandan toplum sağlığını koruma hedefiyle önlemler alırken, bir yandan da kesintisiz hizmet verme misyonumuzu daha da ileriye taşımak adına adımlar atıyoruz. Bu süreçte en büyük gücümüz çalışanlarımız. Onların sağlığı ve huzuru için üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye devam edeceğiz.

Anlayışınız ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Şok Marketler

Şok Market ile ilgili bazı şikayetler:

Twitter’da #SokMarketBoykot başlığı ile 17 bini aşkın paylaşım yapıldı.

şok market uygulaması şikayet

kölelik sistemi

çalışanı sömürüyorlar

çalışanlara haksızlık

şok marketler zinciri

şok market

Erkek giyim markası Kiğılı, market ürünleri satmaya başladı!