Ekrem İmamoğlu muhabirin sorunu geri çevirdi: Akit bir gazete değildir!

Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerini kazanmasının 18’nci ayında üçüncü ‘hesap verme’ toplantısında Yeni Akit muhabirinin sorusunu, ‘Akit bir gazete değildir’ diyerek reddetti.

Ekrem İmamoğlu muhabirin sorunu geri çevirdi: Akit bir gazete değildir!

Ekrem İmamoğlu: Akit bir gazete değildir!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimlerinin ardından iş başına geldikten sonra, her 6 ayda bir hesap verme geleneğini devam ettirdi. Bu amaçla 3’ncü kez kamuoyunun karşısına çıkan İmamoğlu, 18 aylık görev süresinin hesabını, 18 maddede özetlediği icraatlarıyla verdi.


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın toplantısında Akit gazetesinden bir muhabirin sorusunu geri çevirdi, “Bence çalıştığınız yer bir gazete değildir. Sizin yayın organınızın sorusuna cevap vermeye tenezzül etmem” dedi.

“Halka hesap vermeyi onur kabul ederiz”

İmamoğlu, slaytlar eşliğinde 18 aylık bilançoyu özetlerken, 102 kişilik kurmay ekibi de sahnede kendisine eşlik etti.

Bugüne kadar yaptıkları ve bundan sonra yapacakları çalışmaları aktaran İmamoğlu, “Biz, kamu yönetiminde halka hesap vermeyi onur kabul eden bir anlayışı temsil ediyoruz. Çünkü biz, halka hesap vermeyi unutanların, bir süre sonra kirlendiklerini ve geçici sürelerle geldikleri koltuklara yapışmak için olmadık işlere giriştiklerini iyi biliyoruz” dedi.

“Gecikme veya başarısızlığı kabul etmeyeceğim”

Arkasında konumlanan ekibine de seslenen Ekrem İmamoğlu; “Hiçbir gerekçeyle, hiçbir alanda gecikme veya başarısızlığı kabul etmeyeceğim. Çok değil; durmaksızın, ter dökerek çalışacaksınız. İnancına, yaşam şekline, kökenine ve tercihlerine bakmaksızın 16 milyonun tamamını, eşit, saygın, birinci sınıf yurttaş gibi bile değil, öz kardeşiniz gibi gören bir anlayışla hizmet vereceksiniz” ifadelerini kullandı.

“Fatih tablosuna sahte soruşturması başlatılmış”


Toplantıda ilginç bir bilgiyi de paylaşan İmamoğlu, “Bellini atölyesine ait olan Fatih Sultan Han’ın tablosuyla ilgili, ‘sahte’ diye bir soruşturma düzeni başlatılmış. Bu, kıskanılacak bir şey değil” dedi.

Cengiz, Limak, Kalyon, Kolin, Makyol’a 128 kez vergi ve harç indirimi