26 gün yayın hayatında kalan Olay TV resmen kapandı!

Sadece 26 gün yayın yapabilen Olay TV resmen kapandı. Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar’ın açıklamasına göre; kanal sahibi Cavit Çağlar, “Büyük baskı var, devam edemeyeceğim. Başka gazeteci kadrosuyla yola devam et baskısı görüyorum” ifadelerini kullanmış.

26 gün yayın hayatında kalan Olay TV resmen kapandı!

26 gün yayın hayatında kalan Olay TV resmen kapandı! (video aşağıda)

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, canlı yayında yaptığı açıklamada “Cavit Bey baskı için iktidarı işaret etti. 30 Kasım’da ortaya çıkan bir kanalı kimin hedef alacağını herkes biliyor.” dedi.


Sarılar, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Olay TV’nin bütün yayın hakları Cavit Çağlar’da. Hüseyin Köksal buraya yeniden yayın hayatına başlaması için birlikte yola çıktılar. Türkiye’nin kutuplaşmış ortamında herkese eşit mesafede yayın için birlikte bir araya geldiler. Hüseyin Bey, Cavit Bey’le ortaklığını sonlandırma kararı aldı.

“Cavit Bey ‘Başka gazetecilik kadrosuyla yola devam et baskısı görüyorum’ dedi”

“Bu yayıncılığı daha fazla sürdüremeyeceğimizi anladık. Cavit Bey diyor ki: Bana iktidardan büyük baskı var. Kendi ifadesi. ‘Büyük baskı var, devam edemeyeceğim’ dedi. Kendisine burada hepimizin yerine gelecek ve bu yayını Olay TV’yi götürecek insanlar listesi sunulduğunu da söyledi kendi. ‘Başka gazetecilik kadrosuyla yola devam et baskısı görüyorum’ dedi kendisi.

“Cavit Bey iktidarı işaret etti. 30 Kasım’da yayına başlamış bir televizyonu, üstelik de tarafsız habercilik yapacağım iddiasıyla çıkan bir kanalı susturacak baskıyı yapacak merciiyi herkes biliyor.”

olay tv ekibi

Sarılar’ın konuşmasının ardından kanal ekranı karartılarak yayın durdu.

Baskı yapıldığı iddia edilmişti 


HDP Grup Toplantısı’nın yayınlanması nedeniyle baskı gördüğü iddia edilen Olay TV’nin kapanacağı konuşulmuştu. Cavit Çağlar’ın “Bu yayın politikası beni aştı, ismimi de frekansımı da çekiyorum” dediği ileri sürülmüştü.

Gündem