Palandöken’de kayak yasağı: Turistler neye uğradığını şaşırdı!

Erzurum Palandöken Kayak Merkezine sezonun ilk turist kafilesi charter seferle Ukrayna’dan geldi. Davul zurna ve çiçeklerle karşılanan turistlere “kayak yasak” denilince büyük şok yaşandı.

Palandöken kayak yasağı: Ukraynalılar neye uğradığını şaşırdı!

Palandöken’de kayak yasağı: Kayak yapmaya gelenlere şok! (video aşağıda)

Kış turizminin gözde merkezi Palandöken, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları kapsamında yabancı turistlere de yasaklandı.


İçişleri Bakanlığı’nın Valiliklere ilettiği emir kapsamında Palandöken’de görevli jandarma timleri, milli sporcular dışında yerli-yabancı hiçbir turiste kayak izni vermedi.

Zaman zaman sert tartışmaların yaşandığı Palandöken’de özellikle Ukrayna’dan gelen turistler büyük hayal kırıklığı yaşadı.

jandarma palandöken

Sabah davul zurna çiçeklerle karşılandılar, kayak yaptırılmadı

palandöken kayak yasak

Sabah saatlerinde davul, zurna ve çiçeklerle karşılanan turistlere yasağın onları da kapsadığı bildirilince birçok turist oteli terk etmek istedi.

kayak yasağı

Tur operatörlerinin araya girmesiyle Ukraynalılar sakinleşirken, Palandöken’deki otellerde kalan yaklaşık 250 kişi şehri terk etti.

“Madem kayak yasak, kapatın oteli”

Palandöken’e kayak yapmaya gelen bir Türk ziyaretçi, tepki göstererek “Madem kayak yapmak yasak neden bizi buraya geldik. Kapatın madem oteli” ifadelerini kullandı. (Erzurum Ajans)


Erdoğan: 2021 demokratik ve ekonomik reformlar yılı olacak


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.