Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun yanındaki başörtülü kadına vitrin mankeni benzetmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oy almak için başörtülü birkaç kişiyi yanlarında adeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor, geçti o işler. Başörtülü olan hakime olamaz, polis olamaz böyle bir şey var mı? Bunlar daha çok şeyler görecekler!

erdoğan başörtülü kadına vitrin mankeni

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun yanındaki başörtülü kadına vitrin mankeni benzetmesi (video aşağıda)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya’da cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.


“2020 sadece bizler için değil tüm insanlık için gerçekten yoğun bir yıl oldu ve tüm insanlık için acılarla dolu bir yıl oldu.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aşılarda alınan bir mesafe var. Şu anda yaptığımız görüşmeler neticesinde 3 milyon aşı geldi ve bunun serisi devam edecek.” açıklamasında bulundu.

“Almanya ile ortak üretim yapılabilir”

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Almanya ile yaptığımız görüşmelerde bir ortak üretim meselesi de söz konusu. Bu konuda TÜBİTAK çalışmasını sürdürüyor. Temennimiz odur ki alınan tedbirler sayesinde inşallah 2021 yılı bir düşüş yılı olacaktır.”

“Ayasofya 2020’nin taçlı yıldızıdır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla ilgili de “Ayasofya 2020 yılının adeta taçlı yıldızıdır.” şeklinde konuştu.


Pınar Gültekin cinayeti

Sayın Kemal, niçin acaba bunu cevapsız bıraktı? Onun adına ben konuşmayım. Artık bunu anlamanız lazım. Bunların sorunları var, taciz var, tecavüz var hırsızlık var. CHP’nin nereden nereye geldiği ortada. En güzel cevabı milletimin bunlara sandıkta vereceğine inanıyorum.

Başörtülü kadına vitrin mankeni benzetmesi

Fikri Sağlar’ın sözlerine ilişkin de Erdoğan, “Bu zat artık bu çağda yaşamıyor çok gerilerde kaldı. Ne yazık ki CHP zihniyetinin faşizan anlayışının yansımasıdır.” değerlendirmede bulundu.

Erdoğan, “Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz işte başörtülü birkaç kişiyi yanlarında adeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor, geçti o işler. İnsanların başörtüsüyle uğraşmanın anlamı yok ve burada da hakim, savcı, polis, bu ülkenin her kurumunda bunları görecekler.” dedi.

“Başörtülü olan hakime olamaz, başörtülü olan polis olamaz böyle bir şey var mı? Daha bunlar çok şeyler görecekler!”

Bay Kemal yanına iki tane başörtülü alıp milleti aldatma işlerini bıraksın. Yanına 20 tane de başörtülü koysan artık senin ne olduğunu gayet iyi biliyorlar. İnsanların başörtüsüyle uğraşmanın anlamı yok ve burada da hakim, savcı, polis, bu ülkenin her kurumunda bunları görecekler. Şartlar bellidir şartların içerisinde şu yoktur; Başörtülü olan hakime olamaz, başörtülü olan polis olamaz böyle bir şey var mı? Daha bunlar çok şeyler görecekler.


Kuralları ayak üstü bunların değiştirme hakkı yetkisi yoktur. Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz işte başörtülü birkaç kişiyi yanlarında adeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor, geçti o işler. Bay Fikri görmüyor musun bunları? Buralara kadar gelindi artık. Daha çok mesafeler alacağız ama sen çağın dışında kaldın.

Seçim anketi: 52 ilde muhalefet toplamı Cumhur İttifakı’nı geçiyor!