Erdoğan: Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Bu işin içinde olanlar terörist!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolara ilişkin açıklama yaptı: Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Öğrenciler işin içinde değil, bu işin içinde olan teröristler var. Yine bakıyorsunuz öğrencilikle alakası olmayan, CHP’nin İstanbul İl Başkanı var. Kendisi zaten DHKP-C militanıdır.

erdoğan boğaziçi öğrenciler ile niye görüşeyim terörist

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Bu işin içinde olanlar öğrenciler değil, terörist!

Cuma namazı çıkışında ABD’de meydana gelen protestoları değerlendiren Erdoğan şunları kaydetti:


“Lafa geldiği zaman demokrasinin beşiği olarak ifade edilen ABD’deki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir. Bizleri de aynı şekilde şaşırtmıştır. Hatırlayın 15 Temmuz darbe girişiminde tamamiyle sessiz kalan ve bu konuda çok çok farklı mesajlar yayınlayan ABM ve Amerika’nın medyası özellikle Gezi olaylarında Amerika’nın medyasının bir siyasilere ne gibi açıklamaları olmuştur, adeta tehditler savurmuştur ve bizim sabrımız siyasiler olarak tavrımız çok açık ve netken Amerika’nın tutumu çok çok başkaydı. Ama o zaman da işin başında demokratlar vardı. Demokratlar ne ise şimdi cumhuriyetçilerin de aynı olduğunu gördük. Demokrasi için bir yüz karası olduğunu görüyoruz.”

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolar: Bu işin içinde olan teörist

Erdoğan Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolarla ilgili de şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır. Yine başka bir siyasi partinin yönetiminde olanlar oradalar. Yaptıkları yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır. Yasalar dışında atanmamıştır.”

Kaftancıoğlu’na: Kendisi bir DHKP-C militanıdır

“Ne yazık ki öğrencilikle alakası olmayan, işte CHP’nin İstanbul İl Başkanı orada, zaten kendisi bir DHKP-C militanıdır. Bir başka siyasi yönetiminde olanlar bakıyorsunuz oradalar. Bunlar öğrenci değil. Yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır, yasalar dışında atanmamıştır.”

“Bu 9 isim içerisinden de bana yasaların vermiş olduğu yetkiyle Melih Beyi rektör olarak seçtik, Boğaziçi’ne layık gördük. Melih Beyin çok çok başarılı olacağına inanıyorum.”


Erdoğan’dan Koroanavirüs aşılarına ilişkin açıklama

Erdoğan’ın Koronavirüs aşılarına ilişkin açıklamaları da şöyle:

“Bu hafta içinde de şu anda aşılarda belli bir takvim içerisinde sağlık Bakanlığımız çalışmalarını sürdürecek. Hastanelerde belli odalar tahsis edilmek suretiyle aşı uygulamaları devam edecek. Bütün hassasiyet göz önüne alınarak bu adımları attık alıyoruz. Bazı çevrelerin aleyhte kampanyaları var. Benim milletim bu kampanyalara inanıyorum da pirim vermeyecektir. Burada insanın sağlığı söz konusudur. Bizim bilim adamlarının açıklamalarına saygı duymamız lazım. Hasta vakaları ölüm vakaları yaşandığında da niçin bu aşıları yaptırmadım, böyle bir söz hakkı kimsede olamaz.

Erdoğan açıklamalarına şöyle devam etti:

Oğuzhan Asiltürk ziyaretine ilişkin: Terörle mücadelede her türlü desteği bizim yanımızda olması lazım, yalnızlığı hissetmememiz lazım

“Kabinemize şu anda hükûmetimizin yaptığı çalışmalara yönelik bu konuda başarı temennilerini bize. Tarih analizleri de yapıyoruz Aramızdaki cumhur ittifakının güçlenerek birlik ve beraberliğimizi, teyit ediyoruz. Oğuzhan Asiltürk geçmişte beraber olduğumuz benim bir büyüğümdür. Benim bu ziyaretim hem bir nezaket hem de bu ittifak meselesinde bir seçim ittifakı mı olur geleceğe yönelik biz terörle mücadele verirken her türlü desteği bizim yanımızda olması lazım. Biz yalnızlığı hissetmememiz lazım. Bunun için de buna benzer görüşmeleri bundan sonra yapacağız.”

Başörtülü hâkim tartışmasına ilişkin: Saçma sapan bir açıklama

“Şu anda başörtüsüne karşı çıkanlar anayasadan bir haberler ama bizler öyle adımlar attık ki şu anda gördüğünüz gibi bizim hanım kardeşlerimiz başını örtmek suretiyle devletin hemen hemen her kademesinde görev almaya başladı. Bugün bir hakim bir savcı olabiliyorsa hanım kardeşlerimiz artık o tarih olan dönemler vardı şimdi bunlar açıldı.

Fakat bu CHP’li zat bunlardan bir haber olduğu için böyle bir karar verici olursa ben buna güvenemem gibi saçma sapan bir açıklama yapıyor. Çünkü bunlar partili olmuş geçmişte bakanlık falan yapmış ama bu ülkede yasalar neyi amir bunlardan haberdar değil çok dışında kalmışlar.


Bundan sonraki süreçte de atılacak adılar derken; kurumlar noktasında birçok kurumda nasıl artık bayan kardeşlerimiz görev alıyorlarsa; mesela şu anda emniyet teşkilatımızda hanım kardeşlerimiz başları örtülü olarak görev alıyor mu? Alıyor. Geçmişte böyle bir şey var mıydı? söylenseydi bunlar olmaz öyle şey ya derlerdi. Oldu mu? Oldu. Bunu kastettim.”

Soylu’dan Kaftancıoğlu’na: Militan ruhlu, orada ne işi var?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.