VASER – Vücut şekillendirme estetiği

Günlük yaşamımızda makyajla ve tarzımızı yansıtan o şık elbiselerle dış dünyada gezinir, çalışır ve yasarız. Gün batarken eve dönüş başlar, makyajlar gider, elbiseler çıkar. İşte o an elbise gibi çıkarıp atamadığınız bedeninizle baş başa kalırsınız. İşte aynadasınız, siz ve siz…

VASER – Vücut şekillendirme estetiği

Daha genç yaşlarda metabolizmanız hızlı çalışırken, ne yeseniz zayıf kalabiliyordunuz, öyle değil mi? Gerçi, gençlik dönemini bile bu kadar şanslı yaşayamayan kişiler de var, hem de azımsanmayacak bir oranda. Veya son derece sağlıksınız ama geçirdiğiniz bir gebelik, bazı ilaçlara bağlı aşırı kilo alımları, bazı hormon bozukluklarının eşlik ettiği yağ dağılımı bozukluğu olabilir. Tüm bunların sonucunda da vücut şeklinizde problemler ortaya çıkabilir.

Her ne şekilde olur ise olsun ortada bir problemimiz var. Peki nasıl çözeceğiz? Maalesef bu durum diğer bir çok estetik cerrahi uygulamalarından farklı olarak sizin desteğinizi gerektiriyor. Ne liposuction, ne karın germe, ne de kombinasyonlarını bir zayıflama tekniği olarak düşünmemelisiniz.

Bu işlemler sizin vücut şekillendirmenizde faydalı olacaktır. Öyle ise sizi bekleyen önemli görev var: zayıflamak. Bunu söylediğim hastalar madem ben zayıflayacağım size neden geldim diye bir tepki ortaya koyabiliyor. Onları anlayabiliyorum ama olay şu ki özellikle karın bölgesinde karın kaslarımızın önünde olduğu kadar arkasında da yağ birikimi olur ve ne liposuction (yağ aldırma) ile ne de karın germe ile o kasların arkasındaki yağlara ulaşamayız.

VASER Liposuction ile vücut şekillendirme

Sonuçta elbette eskisinden daha iyi bir görünümünüz olur ve yağ kaybedersiniz ama bununla yetinmemelisiniz. Diğer vücut bölgelerini düşündüğümüzde de durum benzerdir. Tüm vücudun her santimetre karesine liposuction uygulayamayız. Zaten en sağlıklı ve minimum risk için vücut ağırlığının %5 inden fazla yağ almamak iyi olur. VASER Liposuction teknolojisi ise bize alınabilir yağ oranında %5-10 arasına çıkmamıza yardım eder. Bir vücut şekillendirme cerrahisinin başarısını asla tartıda ölçmemelisiniz. Çünkü amaç şekillenmektir, kilo vermek değil.

Daha fazla bilgi için: https://www.ozanbalik.com/vucut-sekillendirme-estetigi

Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.