Erdoğan, AKP Rize İl Kongresi’nde şehit annesini telefonla aradı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Rize İl Kongresi’nde şehit annesini telefonla aradı. Erdoğan başsağlığı diledi, şehit annesinin ise ağlamaktan konuşamadığı duyuldu.

Erdoğan, AKP Rize Kongresinde şehit annesini telefonla aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AKP Rize İl Kongresi’ne katıldı; Aksaray-Eskişehir-Konya İl Kongrelerine de canlı bağlantıyla hitap etti.

Erdoğan, parti mitingi sırasında Eskişehir şehidinin annesini telefonla arayarak, “Rabbim sabrınızı artırsın inşallah. Şehidimiz sevgili peygamberimizin komşusu olarak bir anneye böyle bir şeref nasip olmaz. Ama siz bu şerefi yakaladınız. Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.


Video – Erdoğan parti kongresinde şehit annesini aradı, şehit annesinin ağlamaktan konuşamadığı duyuldu

Video – Erdoğan: Salgının olduğu dönemde bir kongre yapıyoruz, salon lebalep dolu

Video – Erdoğan Karadeniz şivesiyle konuştu, salondakileri güldürdü

Erdoğan, ardından Rize’de yapımı süren havalimanı inşaatını anlattı. Erdoğan’ın burada Karadeniz şivesiyle konuşması salondakileri güldürdü.

 

Erdoğan’ın konuşması şöyle:

Ne bölge insanıyla, ne Türkiye ile uzaktan yakından ilgisi kalmadığı kesinleşen terör örgütünün başını ezmek boynumuzun borcu haline gelmiştir. Teröristleri kıskaca alıyoruz. Ne Kandil, ne Sincar terör örgütü için güvenli değildir. O dağlara kar yağdı. Mehmetçiğimiz o dağlarda. Bir gece ansızın teröristlerin tepesine binebilecek inanca, kararlılığa sahibiz.

Erdoğan, Kuzey Irak’ta Gara dağında 13 kişinin şehit edilmesiyle ilgili “Bu kardeşlerimizi nasıl bu teröristlerin elinden kurtaracağız, hep bunun hesabını yaptık, çok uğraştık. Bölücü örgüt PKK’nın yıllar önce kaçırdığı, bir kısmı 5 yıl bir kısmı 6 yıl önce kaçırıldı, bunların içinde polis, asker var, öğretmen var. Gel gör ki bunu başaramadık” dedi.

Erdoğan, “Terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecraları, hepiniz 13 silahsız masum insanın alçakça infazından sorumlusunuz” diye konuştu.

Konuşmasında ABD Başkanı Joe Biden’a da seslenen Erdoğan, “Sayın Biden lütfen sen de bunları iyi tanı. Ama bunları tanırken FETÖ’yü unutma, onu da iyi tanı” dedi. Erdoğan, ABD’nin “Eğer, Türk sivillerin ölümünün, terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirildiği haberleri doğrulanırsa, bunu olabilecek en güçlü şekilde kınıyoruz” açıklamasına da “Amerika’nın yaptığı bir açıklama var evlere şenlik. Hani siz teröristlerin PKK’nın YPG’nin yanında değildiniz? Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız” sözleri ile tepki gösterdi.

Kongre’nin yapıldığı salonlardaki kalabalığa dikkat çeken Erdoğan, “Milletimiz hep yanımızda oldu, hep destek verdi. İşte salgının olduğu dönemde bir kongre yapıyoruz, salon lebalep dolu” dedi.

Erdoğan’ın konuşmalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

Kardeşlerimizi kurtaralım istedik

Bugün sizlerle ve milletimizle ülkemizin son 40 yılına damgasını vuran terör meselesiyle ilgili bir perspektifte hasbihal etmek istiyorum. Pençe Kartal-2 Harekatı’nda şehit olan 3 askerimizle teröristler tarafından alçakça katledilen, şehit edilen 13 kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu kardeşlerimiz bir kısmı 5 ay bir kısmı 6 ay bu teröristlerin ellerinde esirdi. O günden bugüne bu kardeşlerimizi nasıl bu terörist alçakların ellerinden kurtaracağız hep bunların hesabını yaptık. Çok uğraştık. Bu operasyonların yapıldığı gece artık bu operasyonları yapmak suretiyle bu kardeşlerimizi kurtaralım istedik. Adım atıldı ve ilk etapta 42 tane terörist bu esnada gebertildi. Esirleri bunlar mağarada iyice köşe noktaya sıkıştırarak en sonunda bunlardan bir tanesi, Meclis’te bununla ilgili bir soruşturma önergesi vererek bunun bütün detaylarını gündeme getirecekler. Bunların parlamentodaki temsilcilerinde yalan bol. İşin içinde olan Milli Savunma Bakanım, Genelkurmay Başkanım, İçişleri Bakanım anlatacak. Hakikat ortaya çıksın. Batı bundan anlar mı? İsterse anlasın isterse anlamasın.


Bal gibi PKK’nın YPG’nin yanındasınız

Amerika’nın yaptığı bir açıklama var evlere şenlik. Hani siz teröristlerin PKK’nın YPG’nin yanında değildiniz? Bal gibi de yanındasınız ve arkasındasınız. Kuzey Irak’a binlerce tır bunlar tank getirdiler, mühimmat getirdiler, bunları teröristlere teslim ettiler. Artık yağma yok, biz sizinle NATO’da berabersek bize samimi davranacaksınız. Teröristlerin yanında yer almayacaksınız, yer alacaksınız bizim yanımıza yer alamayacaksınız. Bu operasyonda şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamış 52 terörist etkisiz hale getirildi. Ordumuzun zaman ve mekan sınırı tanımaksızın ülkemizin ihtiyaç duyduğu milletimizin bekası için gereken her harekatı kendi imkanlarıyla yürütebileceği seviyeye ulaşması ile Allah hamdolsun gurur duyuyoruz. Her geçen yıl daha da gelişen kabiliyetleri donanımı ve insan gücüyle Türk ordusunun önünde durabilecek ne bir terör örgütü ne de bir piyon güç vardır. Son harekâtımızda bu gerçeği bir kez daha biz de gördük. Ancak askerimizin karşısında duramayan terör örgütü maalesef alçaklıkta sınır tanımıyor. Bunlar alçak değil çukur, çukur.

Gel gör ki başaramadık

Bölücü örgüt PKK’nın yıllar önce kaçırdığı, bir kısmı 5 yıl bir kısmı 6 yıl önce kaçırıldı, bunların içinde polis, asker var, öğretmen var. Gel gör ki bunu başaramadık. Ve en sonunda alçaklar bu kardeşlerimizi işte orada baktılar ki buradan kaçış, çıkış yok bunların sözde lider konumunda olanı şu anda Malatya’da bütün tetkikler yapılıyor, hatta arkadaşlarla istişaresini yaptık aileleri bizzat gelip görsünler dedik. Aileleri de gelip görmek suretiyle Malatya morgunda bunlar onlara gösterilerek teslimi yapıldı. Bu masumların kanı Irak veya Suriye’de hangi isimle faaliyet gösterir olursa olsun terör örgütüne sahip çıkan destek veren herkesin eline bulaşmıştır. Bu sözüm kendi ülkelerinde elinde çakı olan herhangi birisini bile potansiyel terör tehdidi olarak görenleredir. Diyor ya parlamentodaki uzantıları ‘Ellerinde çakı bile yoktu’ diye. Vicdansızlara bak. Bu sözüm medya ve sosyal medya dahil, her platforma teröre sempati besleyen hatta bunun imasını dahi yapanlara karşı en sert tedbirleri dahi uygulamaktan kaçınmayanlaradır.

Bunun bedelini millet size ödetecek!

Bay Kemal bunları iyi öğren. Biz kimin nerede ne yaptığını iyi biliyoruz. Sen de istesen de istemesen de bunları öğreneceksin. Bu sözüm yanına aldığın paydaşlarınla Ankara’dan İstanbul’a yürümeye benzemez. Bu gerçekleri, kimlerle birlikte olduğunu iyi öğreneceksin. Bu sözüm toplum huzurunu ülke güvenliğini milli çıkarlarını tehdit eden her kesime. Bunun da bedelini bu millet size ödetecek. Bu sözüm terör örgütü uzantılarıyla aralarına hiçbir mesafe koyamayanlaradır. Bu sözüm Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin kararlarını hiçe sayıp terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecralarınadır. Hepiniz bu 13 masum insanın alçakça infazından sorumlusunuz. Üstelik bu aynı terör örgütünün ilk katliamı da değildir.

Sayın Biden, bunları iyi tanı!

Sayın Biden lütfen sen de bunları iyi tanı. İyi tanı. Ama bunları tanırken FETÖ’yü unutma, onu da iyi tanı. Bunlar 1987’de Mardin Pınarcık’ta 16’sı çocuk, parlamentoda uzantılar var ya orada zaman zaman değişik tonda açıklamalar yapıyorlar, 6’sı kadın 30 kişiyi, Siirt Eruh’ta 25 sivili gözlerini kırpmadan katledenlerdir. Bunlar 1990’da Şırnak Güçlükonak’ta 27 sivili, 1991’de Midyat’ta 19 sivili, 1992’de yine Bitlis’te 19 sivili alçakça öldürenlerdir. Bunlar İstanbul’da Mısır Çarşısı ve Beşiktaş saldırılarında ve Anafartalar ve Güvenpark’ta ayrım yapmaksızın tüm sivilleri hedef alanlardır. Bunlar Diyarbakır’ın tanışık mahallesinde bir kamyon dolusu bombayı patlatanlardır. Bunlar Trabzon’da Eren Bülbül’ün Batman Kozluk’ta öğretmen Aybüke Yalçın’ın Necmettin Yılmaz’ın katilleridir.

Onlar şehit oldu, biz ne olacağız?

Hiç endişeniz olmasın evvel Allah biz dimdik ayaktayız. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz. Her fırsatta ve her zeminde terör gerçeğini anlatmayı ve herkesi izana davet etmeyi sürdüreceğiz. Verdiğimiz şehitlerin bizi kutlu mücadelemizden vazgeçireceği sanılmasın. Ne diyor şair ‘Vurulur tertemiz alnından yatıyor, bir hilal uğruna Ya Rab, ne güneşler batıyor!’ Gençler rabbimiz ne buyuruyor?

Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz onlar diridirler ancak siz bilemezsiniz. İşte mesele bu. Şimdi onlar Allah yolunda öldürüldüler, şehit oldular. Biz şimdi kendimize bakalım kendimize biz ne olacağız. Evet şehitlerimizin bizim geleceğimizi aydınlatan kılavuzlarımızdır. Onlar bizim gururumuz şerefimiz biz de onların izinden iz süreceğiz.

Hiçbir ülke Türkiye’nin harekatlarını sorgulayamaz

Terör örgütünün başını tamamen ezmek boynumuzun borcu haline gelmiştir. Ne bölge insanıyla ne Türkiye ile ne de evrensel insani ve ahlaki değerlerle uzaktan yakından ilgisi kalmadığı kesinleşti.

Gara’da yaşanan bu katliamdan sonra artık hiçbir ülke, kuruluş, yapı ve kişi, Türkiye’nin Irak ve Suriye harekatlarını sorgulayamaz. Irak’taki bölgesel ve merkezi yönetimle terör örgütünü tamamen bitirme noktasında mutabıkız. Parasını veren herkesin kullandığı kiralık katil sürüsüne dönüşen PKK’nın son mensubunu etkisiz hale getirene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

Bir gece ansızın her yerde teröristlerin tepesine binebilecek güce, imkana ve kararlılığa sahibiz. Teröristler için ne Kandil ne Sincar ne de Suriye’de bulundukları hiçbir yer artık güvenli değildir. Terör örgütü PKK’nın içindeki kandırılmış tüm gençlere sesleniyorum, gelin bu kiralık katiller ordusundan bir an önce kurtulun.


Türkiye Cumhuriyeti Devleti, samimi pişmanlık göstererek kendisine gelen her vatandaşına şefkatle muamele etmektedir. Bundan sonra herkesin önünde iki yol var. Ya Türkiye ile birlikte hareket edip teröre karşı amasız, fakatsız, lakinsiz tavır alacaklar ya da bu eli kanlı terör örgütünün her cinayetinin ortağı olarak önce vicdanlarda, ardından uluslararası platformlarda hesap verecekler.

ABD ile Gara gerilimi: Büyükelçi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.