Erdoğan’dan Boğaziçi tepkisi: Siz öğrenci misiniz terörist mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Boğaziçi eylemlerine tepki: Siz öğrenci misiniz, yoksa rektörün odasını basmaya kalkışan terörist mi? LGBT, yok böyle bir şey. Bu ülke millidir, manevidir ve bu değerlerle geleceğe yürümektedir.

Erdoğan Boğaziçi tepkisi: Siz öğrenci misiniz terörist mi?

Erdoğan: Siz öğrenci misiniz yoksa terörist mi? (video aşağıda)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kongrelerinde konuştu. Beş ilde düzenlenen kongrelere videokonferansla bağlanan Erdoğan, geçtiğimiz gün sarf ettiği “Salgına rağmen salonları tıklım tıklım doldurduğunuz için teşekkür ediyorum” sözlerinin tepki çekmesi üzerine bu kez, “Pazartesi, salı ve çarşamba gününe aldığımız, kapalı salonlarda ve sınırlı katılımla icra ettiğimiz kongrelerimizde buna rağmen hamdolsun büyük bir coşku ve heyecana şahit oluyoruz” ifadelerini kullandı.


Erdoğan’ın konuşmasından bazı kısımlar şöyle:

“Şu anda da yine karşımda bu coşkuyu, bu heyecanı görüyorum. Bu coşku ve heyecanla 2023’e hazırlanıyoruz. Kongrelerimizi adeta enerjimizi yenilediğimiz, demokrasi şölenlerine çeviren tüm kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.”


“Siz öğrenci misiniz terörist mi?”

“Terör örgütlerinin üyesi olan bu gençleri biz, ülkemizin gerçek manada milli ve manevi değerlere sahip gençleri olarak kabul etmiyoruz. Zira, siz öğrenci misiniz, siz talebe misiniz, yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan, orayı işgale kalkışan terörist misiniz? Bu ülke teröristlerin hâkim olduğu bir ülke olmayacak. Onun için de gereği neyse yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.”

“Bu ülkede bir Gezi olayı daha yaşanmayacak”

“Artık bu ülke Taksim’deki bir Gezi olayını yaşamayacak ve yaşatmayacaktır. Bay Kemal, sen bu yolda devam edeceksen buyur devam et. Terörist arkadaşlarınla yola devam edeceksen, buyur devam et. Ama biz teröristlerle birlikte olmadık, olmayacağız.”

“LGBT, yok böyle bir şey”

“Cudi’de, Gabar’da teröristlere nasıl oraları mezar ettiysek, inlerine girdiysek, bundan sonra da her yerde, aynı şekilde buna devam edeceğiz. LGBT, yok böyle bir şey. Bu ülke millidir, manevidir ve bu değerlerle geleceğe yürümektedir.”

Yeni anayasa


“Yeni anayasa çalışmasına hiç şüphesiz Cumhur İttifakı’ndaki ortağımızla birlikte öncülük edeceğiz. Sayın Bahçeli’nin dün bu konuda yaptığı olumlu açıklamayı ve çizdiği çerçeveyi memnuniyetle karşıladık. Süreci sabote etmek yerine, olumlu katkıda bulunmak isteyen tüm grupları yeni anayasa çalışmalarının içinde görmek istiyoruz.”

Süleyman Soylu: Bizim geçmişimizde LGBT+ gibi şeyler var mı?