Muharrem İnce CHP’den istifa etti: Bu ülkeyi bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtaracağız!

Muharrem İnce CHP’den istifa ettiğini açıkladı: Atatürk’ün emaneti kalmamıştır. Yönetimle yolumu ayırıyorum. CHP artık bir tabeladan ibaret. “Allah kahretsin başka çaremiz yok” diyerek CHP’ye oy verenlere seçenek sunuyoruz; bu ülkeyi bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtaracağız!

muharrem ince

Geçen hafta ‘Kısa bir süre içerisinde istifa edeceğim’ açıklamasını yapan CHP’li Muharrem İnce, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce açıklamasında şunları söyledi;


• İnşallah yakında genel merkezimizde siz basın mensuplarını da ağırlayacağım

• Özgüveni olmayan, iddiası olmayan, kendi gücüne ve potansiyeline güvenmeyen tek ana muhalefet partisi CHP. Cefasını çekenler başka, sefasını sürenler başka kişiler.

• 42 yılın sonunda kafamda siyah kalmayan saç durumundayım. Bu 42 yıl sürecinde her alanda görev yaptım.

“Bu ülkeyi bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtaracağız”

• “Allah kahretsin başka çaremiz yok” diyerek CHP’ye oy verenlere seçenek sunuyoruz; bu ülkeyi bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtaracağız.

“Atatürk’ün emaneti kalmamıştır, CHP artık bir tabeladan ibaret!”

• Yol ayrımındayım. Atatürk’ün emaneti kalmamıştır. Yönetimle yolumu ayırıyorum. CHP artık bir tabeladan ibaret. FETÖ ile Sorosçuları destekleyenlerle yolumu ayırıyorum. ABD’den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum, Mustafa Kemal deyip, Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum.

• Yeni bir yola çıkarıyoruz. Hedefimiz 50+1. 83 milyona girin kolumuza diyorum.

• Biz 50+1’i alacağız.

3 CHP’li vekil de istifa etmişti

CHP’den Mehmet Ali Çelebi Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in istifasının ardından açıklama yapan İnce bu milletvekilleriyle bağlantıda olduğunu ve kendisinin de istifa edeceğini açıklamıştı.

Yeni parti kuruluşu


Muharrem İnce’ye yakın kaynaklar duyurusu yapılan basın toplantısında “istifa” kararının açıklanmasının planlandığını aktardı. Yeni parti kuruluşu ise daha sonra gerçekleşecek.

Erdoğan: Biz CHP yönetiminden gayet memnunuz!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.