Bağcılar Belediyesi’nden korona mücadelesi: Belediye çalışanları virüs kostümü giyip, gül dağıttı

Bağcılar’da Covid-19 salgınına dikkati çekmek için ‘koronavirüs’ kostümlü etkinlik düzenlendi. Belediye çalışanları, kostüm giyerek gül dağıttı.

bağcılar virüs kostümüBağcılar Belediyesi’nden korona mücadelesi: Belediye çalışanları virüs kostümü giyip, gül dağıttı.

Bağcılar Belediyesi, artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının ardından salgının ciddiyetine dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik düzenledi.

Etkinliğe, Bağcılar Belediyesi Başkanı Lokman Çağrıcı, Bağcılar Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve AKP İlçe başkanı katıldı.

Bağcılar Belediyesi çalışanları virüs kostümü giydi

Belediye çalışanları, virüs kostümü giyerek, yurttaşlara maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatarak, kurallara uyanlara gül verilirken, uymayanlara ise kırmızı kart gösterildi.

bağcılar virüs kostümü

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul’umuz vaka sayılarında yükselmeye devam ediyor ve bunun bir an önce normal standartlara gelmesi en büyük arzuları olduğunu kaydederek; ” Aslında hatalar kişileri bağlar ama bu toplumu ilgilendiren bir olay, bu sebeple kul hakkına da giriliyor. Kimse kimsenin kul hakkına girmesin, kurallara uyulsun. Maske, mesafe hijyen diyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Libya’ya 150 bin doz aşı vereceğiz