CHP’li Antmen: Türkiye’nin son 19 yılını 2 dakikalık videoda anlattık!

CHP’li Alpay Antmen’den dikkat çeken video: Türkiye’nin son 19 yılını 2 dakikalık videoda anlattık. Bir tarafta lüks içinde yaşamlar, diğer tarafta yoksulluk ve açlık. Bir tarafta torpilli milyoner çocuklar, diğer tarafta iş bulamadığı için intihar eden gençler 128 Milyar Dolar da bu hikayede…

son 19 yılını

Video aşağıda – CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, hazırladığı ve sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoyu “Türkiye’nin son 19 yılını 2 dakikalık videoda anlattık. Bir tarafta lüks içinde yaşamlar, diğer tarafta yoksulluk ve açlık. Bir tarafta torpilli milyoner çocuklar, diğer tarafta iş bulamadığı için intihar eden gençler. 128 Milyar Dolar da bu hikayede… #enbüyükrezervyoksulluk” diyerek yayınladı.

Kamuoyunda sıkça gündeme gelen ve bir anda milyonluk otomobillere binerek lüks evlerde yaşamaya başlayan iktidara yakın gençlerin de yer aldığı videoda işsizlikten ve atanamadığı için intihar eden gençlere ve öğretmenlere de yer verildi.Videoda soğan ve patates yüklü bakanlık tırlarının görüntülerinin, Mahzuni Şerif’in “Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana” sözleri ile verilmesi dikkat çekti. Video, iş isteyen bir vatandaşa Recep Tayyip Erdoğan’ın “Senin çocuğun da işsiz kalsın” görüntüleri ile bitiyor.

İşte o video:

CHP’li Antmen: Halkı dilenciye, PTT çalışanlarını da köleye çevirdiler