Erdoğan: Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyelerine sahiptir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyelerine sahiptir.

Erdoğan: Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyelerine sahiptir

Erdoğan: Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyelerine sahiptir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını konusunda Türkiye’nin mücadelesinin takdir edildiğini söyledi ve “Avrupa’da ambulans bulamadığı için evde vefat eden nice vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz” dedi. Erdoğan, Türkiye bu ve bunun gibi manzaraların yaşanmadığı görüşünü dile getirdi.


Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi’nde Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerini kabul etti. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, “Avrupa’da günlerce test sırası bekleyen, ilaca erişemeyen, Ambulans bulamadığı için vefat eden nice vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. Türkiye olarak ne sınırlarımız içinde ne de elimizin uzanabildiği bölgelerde böyle manzaraların yaşanmasına müsaade etmedik” şeklinde konuştu.

“100 bini aşkın vatandaşımız Türkiye’ye getirildi”

Erdoğan, Kovid-19 ile ilgili olarak şunları kaydetti:

Temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek inşallah bu hastalığın üstesinden hep birlikte geleceğiz. Koronavirüs salgını sebebiyle yaşadığımız zorlukların özellikle ülkemiz ve milletimiz için yeni müjdelere kapı aralayacağına inanıyoruz. Allah’ın izni ve inayetiyle Türkiye bu salgın sürecinden çok daha güçlenerek çıkacaktır. Milletin sıkıntısını siyasi ikbal kapısı olan gören muhterislere aldırmadan, tedbirlere sarılıp, takdire teslim olarak, salgınla mücadelemize devam edeceğiz. Milletin sıkıntısını siyasi ikbal kapısı olan gören muhterislere aldırmadan, tedbirlere sarılıp, takdire teslim olarak, salgınla mücadelemize devam edeceğiz. Krizin başından bu yana 142 ülkeden 100 bini aşkın vatandaşımızı Türkiye’ye getirdik. Bugüne kadar 157 ülke ve 12 uluslararası kuruluşa yardım göndererek Türkiye’nin ve Türk milletinin alicenaplığını tüm dünyaya gösterdik.

“Şahsıma ve Müslümanlara saldırarak…”

Cumhurbaşkanı, ayrıca “Dış politikada başarısızlığa uğrayan, içeride sıkışan, kişisel rekabetlerini bulundukları makamların önüne geçiren siyasetçiler bu kifayetsizliklerini şahsıma ve Müslümanlara saldırarak kamufle etme çabasındadır” dedi.


CHP’ye eleştiriler

Erdoğan, CHP’ye yönelik eleştirilerini dile getirirken “Bugün CHP, kime ne duymak istiyorsa onu söyleyen, seviyesizliği, değersizliği, lümpenliği siyasetin merkezi haline yerleştirmiş bir yapıya dönüşmüştür” diye konuştu ve şunları söyledi:

Güya bize muhalefet yapmak adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimliğine sahip olduğu halde gavurun kılıcını sallayarak üzerimize gelenleri gördükçe de üzülüyoruz.

Salgın sonrası yeniden şekilleneceği görülen küresel siyasi ve ekonomik sistemde ülkemizi hak ettiği yere çıkartmakta kararlıyız. Bunun için hem fedakarlık yapacak hem daha çok çalışacak hem de birlik ve beraberliğimize sıkı sıkıya sahip çıkacağız. CHP ve aynı gayri milli projenin paydaşı olan kesimlerin milletimizin moralini bozma ve ülkemizin algısını kötüleme çabalarını da nice diğer sinsi oyun gibi inşallah boşa çıkartacağız. Sizlerden bulunduğunuz ülkelerde temas ettiğiniz herkese gerçek Türkiye fotoğrafını bıkmadan, usanmadan, samimiyetle ve azimle sürekli anlatmanızı istiyorum.

Patates ve soğan alımı: “Fakir fukaraya, garip gurebaya dağıtacağız”

Erdoğan, konuşmasının bir kısmında salgın sebebiyle satışları azaldığı için depolarda bekleyen patates ve soğanların, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) üzerinden satın alınarak ihtiyaç sahiplerine hibe olarak ramazan öncesinde dağıtılmasının kararlaştırıldığını belirterek, “1 milyon 250 bin ton patates ve yaklaşık 300 bin ton soğanın” vatandaşlara dağıtılacağını bildirdi.

Erdoğan, “Bunların hepsini devlet olarak alalım ve hibe olarak da vatandaşlarımıza, fakir fukaraya, garip gurebaya dağıtalım” ifadelerini kullandı.

“Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyelerine sahiptir”


Yaklaşık 3 yıl önce emeklilere bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü verdiklerini ve bu uygulamayı hemen başlattıklarını hatırlatan Erdoğan, enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceklerini anlattı. Erdoğan, “Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyelerine sahiptir” dedi.

Memur ve emekli zammı nasıl buhar oldu?