Ucuz online alışveriş nasıl yapılır?

İnternetten yapılan alışverişlerde daha az ödemek, daha fazla ürün satın almak birçok tüketicinin en çok önem verdiği konuların başında geliyor.

Ucuz online alışveriş

Son yıllarda online alışveriş sitesinin artması ile birlikte e-ticaret alanında yaşanan rekabet tüketicilere indirim ve kampanya olarak yaradı. Birçok tüketici fiziki mağazaları gezmek yerine online alışveriş sitelerini takip ederek çok daha ucuza ihtiyacı olan ürünleri satın alabiliyor.

Online alışverişleri ucuza getirmek için kampanya ve indirimleri her zaman düzenli olarak takip etmek pek mümkün olmadığı için tüketiciler alternatif yöntemlere yöneliyor. Bunlardan biri de alışveriş yapılacak online mağazaya ait güncel indirim kodu, indirim kuponu olup olmadığını araştırmak oluyor.

İnternette indirim kodu araştırıp ücretsiz bir şekilde bulan tüketiciler alışveriş yapacakları online mağazanın ödeme sayfasında bu kodu kullandığında sepet tutarındaki rakam anında düşüyor. Bu da aynı ürünü satın alan ancak alışverişini indirim kodu kullanmadan yapan tüketicilere göre daha az ödemeyi sağlıyor.

İndirim kodu nereden bulunur?

İndirim kodu dendiğinde ilk akla gelen platformlardan biri olan AleRabat, Türkiye’deki yüzlerce online alışveriş sitesine ait en güncel indirim kuponları, kupon kodları, kampanya fırsatlarını ücretsiz bir şekilde https://alerabat.com/tr adresinde kolayca edinilebilecek şekilde kullanıma sunuyor. Buradan alınan indirim kodlarını alışveriş yapılacak sitenin ödeme sayfasında kullanan tüketiciler anında indirim ile alışverişlerini ucuza getiriyor.

İndirim kodları hakkında daha fazla seçenek arayan tüketicilerin son zamanlarda en çok ziyaret ettiği bir diğer platform da CNNTÜRK’ün https://indirimkuponu.cnnturk.com/ linki oluyor. Türkiye’nin en popüler online alışveriş sitelerine ait 6000’e yakın güncel indirim kodu, kampanya fırsatını tek bir yerde kolayca kullanıma sunarak hesaplı alışveriş yapmak isteyen tüketicilere yardımcı oluyor.

İndirim kodu kullanılarak yapılan alışverişlerde daha az ödemek şöyle mümkün oluyor: Tüketiciler alışveriş yapacakları online mağazayı belirledikten sonra  o mağazaya ait güncel indirim kodu olup olmadığını indirim kodu sunan sitelerde araştırıyor. Eğer uygun bir kod bulurlarsa ücretsiz bir şekilde kopyalayıp alışveriş yapacakları sitede ihtiyacı olan ürünlere bakmaya devam ediyorlar.

İndirim kodu nerede kullanılır?

Tüketiciler alışverişlerini tamamlayıp ödeme sayfasına geldiklerinde indirim kodu kullanılacak alana bu kodu yapıştırıyorlar ve ödeyecekleri tutar hemen düşüyor. 1000 TL’lik bir alışveriş yapan tüketici %10 indirim kodu kullanarak bu alışverişini tamamlarsa ödeyeceği tutar 1000 TL yerine 900 TL oluyor. Bu da indirim kodu kullanmadan alışveriş yapanlara oranla 100 TL daha az ödemek anlamına geliyor. İndirim kodları tek seferlik kullanıldığından dolayı yapılacak her alışveriş öncesi güncel bir kupon olup olmadığını araştırmak alışverişlerden kazançlı çıkmak açısından büyük önem taşıyor.

Tasarruflu alışverişlerin her geçen gün daha fazla önem kazanmasıyla birlikte tüketiciler indirim kodu kullanmaya daha fazla önem veriyor ve bütçe dostu alışverişin keyfini çıkararak ekstradan daha fazla ürün satın alabiliyor.

Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.