Burun estetiği Rinoplasti nedir? Nasıl yapılır?

Rinoplasti nedir? Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır? Ne kadar sürer? Lazer ile yapılabilir mi? Uzman Plastik Cerrah neden önemli? Rinoplasti ameliyat fiyatları nedir?

Burun estetiği

Rinoplasti ismi ile bilinen burun estetiği, burnun şeklini değiştirmek için yapılan cerrahi operasyonların ismidir. Burnun fiziksel görünümünü değiştirmek, bağlı solunum güçlükten iyileştirerek nefes alıp vermeyi kolaylaştırmak ve doğum kusurlarını düzeltmek için burun estetiği yaptırılmaktadır.

Burun İlk bakışta yüzde en çok göze çarpan bölgeler arasında yer almaktadır. Hem estetik hem de psikolojik açıdan şekil bozukluklarının düzeltilmesi önemli bir durumdur. Tıp alanında yeni gelişmeler ile yapılan burun ameliyatları artık eskiye göre daha basit hale gelmiştir.

Erkeklerde ya da kadınlarda uygulanabilen rinoplasti, komplike bir operasyon olarak bilinmektedir. Beklenen sonucun elde edilebilmesi için yaklaşık 6 ile 12 ay aralığında bir süreç gerekmektedir. Bu süre içerisinde pek çok faktör değişkenliği etkiler.

Şekilsel bozukluğu olan burnun psikolojik etkileri

Şekilsen bozukluklar kimi zaman bireylerin psikolojik açıdan oldukça derin şekilde etkilenmesine neden olmaktadır. Günümüzde teknoloji kullanımı ile birlikte fotoğraf çekmekte oldukça yaygın hale gelmiştir. Özellikle fotoğraf karelerinde daha iyi çıkmak için bile pek çok kişi tarafından burun estetikleri tercih edilmektedir. Burun takıntısı olan kişiler ise estetik öncesinde büyük problemler yaşamaktadır. Özgüven düşüklüğü ve sosyalleşmeme gibi bazı olumsuz etkiler kişinin psikolojisini de olumsuz etkilemektedir. Alanında uzman ve deneyim sahibi olan bir plastik cerrah ile tüm bu olumsuzluklardan kurtularak doğal ve güzel görünümlü bir buruna sahip olmak mümkündür.

Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Açık ya da kapalı tekniklerle burunda kesiler yapılarak burun derisi ve yumuşak doku korunarak şekil verilmesi işlemine insizyon denilir. Burnun iki tarafını içten ayıran yapı üzerinde kıvrılma ya da eğilme var ise yeniden şekil verilir. Aynı zamanda buruna hava girişini kontrol eden etmenlerde genişletilme ektedir. Burun kemeri geniş uç ya da çarpıp burnunu ifade etmektedir. Burun estetiği ile kemiğin bir kısmı çıkarılarak burun kemeri düzeltilir ve üst dudak arasındaki açı uygun hale getirilir. Aynı zamanda dirsek, kafatası ve septumdan alınan kıkırdaklar ya da silikon implantlar ile burnun büyümesi mümkündür. Son olarak ise tüm değişikliklerin ardından burun dokusunun geri yerleştirilerek dikilme işlemine geçilir. Burun deliğine bandaj konularak yeni şeklin korunması sağlanır.

rinoplasti

Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Rinoplasti ameliyatı hastanın durumu ve plastik cerrahın tercihine bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı işlem kullanılmaktadır işlemler yaklaşık 90 ile 180 dakika arasında sürer.

Burun estetiği lazerle yapılabilir mi?

Günümüzde teknolojinin yaygınlaşmasıyla birlikte de çıkan haberler büyük bir hızla yayılıyor. Lazerle burun ameliyatı yapma işlemi de oldukça gündem olan ve hızla yayılan konulardan bir tanesi olmuştur. Estetik cerrahi de lazer kullanımı oldukça yaygındır. Göz kapağı, deri lezyonu ya da liposakşın gibi pek çok yöntemde oldukça sık tercih edilmektedir. Rinoplasti olarak bilinen burun estetiği operasyonu eğitim alan cerrahlar tarafından uygulanan son derece özen gerektiren bir uygulamadır. Lazerle rinoplasti uygulaması ise doğruluğu olmayan bir ifadedir. Yalnızca reklamdan ibaret olan bu uygulamayı dikkate almamanızı önermekteyiz.

Dünya ve Türkiye’de Rinoplasti

Dünyanın ve Türkiye’nin pek çok yerinde burun estetiği yapan uzman cerrah bulmak mümkündür. Hem estetik olarak daha iyi gözükmek hem de burun yapısının düzeltilmesi için her yerden pek çok insan rinoplasti işlemini tercih etmektedir. Burada önemli olan faktör ise yapılan uygulamaların başarısı olmuştur. Hem dünya hem Türkiye çapında tanınan alanında uzman doktorlar ile rinoplasti işlemini tercih etmek sizi her zaman bir adım daha ileri götürecektir.

Burun estetiği ameliyatında Uzman Plastik Cerrahın önemi

Burun estetik açıdan oldukça önem arz etmektedir. Yüz bölgesinde görünüm açısından büyük önem taşıyan burun, estetik yaptırmak isteyen kişiler için de oldukça hassas bir bölgedir. Yaptırılmak istenilen plastik cerrahi seçiminin büyük bir özenle yapılması gereklidir. Hem deneyim sahibi, hem tecrübe kazanmış hem de alanında uzman bir plastik cerrah ile iyi bir burun estetiği yaptırmak mümkündür. Doç. Dr. Nedim Sarıfakıoğlu ile burun estetiği üzerinde istediğinizde ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rinoplasti ameliyat fiyatları 2021

Burun estetiği ile istenilen buruna ulaşmak mümkündür. Hem kapalı hem de açık rinoplasti ile burun estetiği ameliyatı ile estetik görünüme kavuşmak mümkündür. Aynı zamanda doğal bir görünüm elde etmekte burun estetiği için oldukça önemli bir faktördür. Burun estetiği hakkında tüm bilgileri daha detaylı öğrenmek için https://www.ankaraestetikcerrahi.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.