Erdoğan: Kanal İstanbul tarihe damgasını vuran bir eser olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiilen hayata geçirmeye başlayacağımız Kanal İstanbul tarihe damgasını vuran bir eser olarak ülkemizin iftihar tablosunun içinde yerini alacaktır.

erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 7. kesiminin açılışında konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:


• Marmara bölgemizi çepeçevre otoyolla kuşatmış olacağız. Abide eserler de ülkemizin sembolü olarak tarihteki yerlerini almaktadırlar.

• Çanakkale Köprüsü şimdiden gören herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Yakında ilk köprüsünün temelini atarak fiilen hayata geçirmeye başlayacağımız Kanal İstanbul da tarihe damgasını vuran bir eser olarak ülkemizin iftihar tablosunun içinde yerini alacaktır.

Yargı reformu paketi

Bu arada yargı reform paketlerimizin dördüncüsünü meclisimizin takdirine sunuyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi geleceğe güvenle bakabileceği yeni sivil anayasasına da Cumhur ittifakıyla başlattığımız çalışmayla tüm siyasi partilere bu hazırlığımızı sunacak STK’larla milletimizle paylaşacak yeni ve sivil anayasamıza da kavuşacağız. Salgın sonrasında yeniden yapılanacak küresel sistemin lider ülkeleri arasına Türkiye’yi sokacağız. Bu tablo içerde ve dışarıda birilerine rahatsızlık veriyor. Ülkemizi darbelerle, terör örgütleriyle bir kısır döngünün içine hapsedenler bağımsız ve müreffeh Türkiye hedefimizden hiç ama hiç hoşlanmadılar. Rahatsız oldular. Rahatsız da olsalar kararlılıkla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İsrail’e sert sözler

• Filistin bizi bekliyor. Filistin tüm o yavruların ağlamalarıyla bizi bekliyor. Dışişleri Bakanımız ve birçok birlikte hareket ettiğimiz dışişleri bakanlarımız, BM Genel Kurulu’nda dönem başkanı olan milletvekilimiz Volkan Bozkır bey başkanlığında başarılı bir oturumu dün gerçekleştirdiler.


• Oradan bir şey haykırdılar. Filistin’in 1947’den itibaren, topraklarının bu terör devleti İsrail tarafından nasıl işgal edile edile bugünkü bir parça Filistin toprağına döndüğünü anlattılar. Anlatacağız, durmayacağız. Bu terör devleti İsrail’in ne olduğunu tüm dünyanın bilmesi lazım. Özellikle gençlerimize sesleniyorum. Bu terör devleti İsrail’i çok iyi tanımanız, anlamanız lazım.

Canan Kaftancıoğlu hakkında zorla getirme kararı