Akşener’den Kanal İstanbul çıkışı: Bu iktidar gidiyor 5 kuruş alamazsınız!

Meral Akşener’den Kanal İstanbul çıkışı: Bu ihaleye girecek yerli yabancı herkese sesleniyorum, bu iktidar gidiyor, sandıkta vatandaşlarımızın oylarıyla, demokrasiyle gidiyor, seçimle gidiyor dolayısıyla 5 kuruş alamazsınız!

akşener kanal istanbul

Video aşağıda – İYİ Parti lideri Meral Akşener, esnaf ziyaretleri kapsamında gittiği Zonguldak’ta açıklamalarda bulundu. Akşener’e Kanal İstanbul soruldu…

Kanal İstanbul için ihaleye girecekleri uyaran Akşener, “Bu ihaleye girecek yerli yabancı herkese sesleniyorum, bu iktidar gidiyor, sandıkta vatandaşlarımızın oylarıyla, demokrasiyle gidiyor, seçimle gidiyor dolayısıyla 5 kuruş alamazsınız” dedi. İYİ Parti Lideri Akşener sözlerine şöyle devam etti;


“Kanal İstanbul Projesi, İstanbul’a ihanettir. Pek çok ihanet yapıldı bu ülkenin doğasına, insanlarına sonra çıkılıp özür dilendi Allah’ım bizi affet milletim beni affet ama Kanal İstanbul bu af dilemelerin çok ötesinde olur çünkü orada attığınız her adım bir daha geri dönülemeyecek derecede zarar verecektir”

Kanal İstanbul Projesi’nin Türkiye’ye ihanet olduğunu vurgulayan Akşener, sözlerine şöyle devam etti;

O nedenle buradan çarşamba günkü grup konuşmamda söylediğim gibi bu ihaleye girecek yerli yabancı herkese sesleniyorum, bu iktidar gidiyor, sandıkta vatandaşlarımızın oylarıyla, demokrasiyle gidiyor, seçimle gidiyor dolayısıyla 5 kuruş alamazsınız bu netlikte söyleyeyim burada bu ihaleye girmemeleri gerekiyor.

Bu İstanbul’a da ihanettir Türkiye’ye de ihanettir. işte Marmara Denizi’nin deniz salyası denilen şu anda korkunç bir doğa problemiyle karşı karşıya kalması gibi İstanbul’a bunun yapılmasına izin vermeyeceğiz”


Akşener’den Erdoğan’a ‘Açları doyurun’ yanıtı: Devletin görevi açları doyurmak, çıplağı giydirmek, işsize iş vermektir


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.