Akşener’den Kanal İstanbul çıkışı: Bu iktidar gidiyor 5 kuruş alamazsınız!

Meral Akşener’den Kanal İstanbul çıkışı: Bu ihaleye girecek yerli yabancı herkese sesleniyorum, bu iktidar gidiyor, sandıkta vatandaşlarımızın oylarıyla, demokrasiyle gidiyor, seçimle gidiyor dolayısıyla 5 kuruş alamazsınız!

akşener kanal istanbul

Video aşağıda – İYİ Parti lideri Meral Akşener, esnaf ziyaretleri kapsamında gittiği Zonguldak’ta açıklamalarda bulundu. Akşener’e Kanal İstanbul soruldu…

Kanal İstanbul için ihaleye girecekleri uyaran Akşener, “Bu ihaleye girecek yerli yabancı herkese sesleniyorum, bu iktidar gidiyor, sandıkta vatandaşlarımızın oylarıyla, demokrasiyle gidiyor, seçimle gidiyor dolayısıyla 5 kuruş alamazsınız” dedi. İYİ Parti Lideri Akşener sözlerine şöyle devam etti;


“Kanal İstanbul Projesi, İstanbul’a ihanettir. Pek çok ihanet yapıldı bu ülkenin doğasına, insanlarına sonra çıkılıp özür dilendi Allah’ım bizi affet milletim beni affet ama Kanal İstanbul bu af dilemelerin çok ötesinde olur çünkü orada attığınız her adım bir daha geri dönülemeyecek derecede zarar verecektir”

Kanal İstanbul Projesi’nin Türkiye’ye ihanet olduğunu vurgulayan Akşener, sözlerine şöyle devam etti;

O nedenle buradan çarşamba günkü grup konuşmamda söylediğim gibi bu ihaleye girecek yerli yabancı herkese sesleniyorum, bu iktidar gidiyor, sandıkta vatandaşlarımızın oylarıyla, demokrasiyle gidiyor, seçimle gidiyor dolayısıyla 5 kuruş alamazsınız bu netlikte söyleyeyim burada bu ihaleye girmemeleri gerekiyor.

Bu İstanbul’a da ihanettir Türkiye’ye de ihanettir. işte Marmara Denizi’nin deniz salyası denilen şu anda korkunç bir doğa problemiyle karşı karşıya kalması gibi İstanbul’a bunun yapılmasına izin vermeyeceğiz”


Akşener’den Erdoğan’a ‘Açları doyurun’ yanıtı: Devletin görevi açları doyurmak, çıplağı giydirmek, işsize iş vermektir