Cüneyt Özdemir sanatçıları ‘homurdanmak’la suçladı, tepki yağdı!

Pandemiden en çok etkilenen gruplardan biri olan müzisyenlere yine bir destek çıkmadı. Gazeteci Cüneyt Özdemir, zor durumda kalan müzisyenleri ‘homurdanmak’ ile yaftaladı. Birçok isimden tepki geldi.

Cüneyt Özdemir

Gazeteci Cüneyt Özdemir, sosyal medya hesabından “Müzisyenler ve Sanatçılar’ın (haklı) yasak isyanını bugün 12:00’de http:// youtube. com/cuneytozdemir’de konuşuyoruz. Sanatçı dostlarımız homurdanmak yerine buyrun yayına bağlanın ve derdinizi anlatın” ifadelerini kullanarak bir paylaşım yaptı.

Cüneyt Özdemir’in bu paylaşımına birçok isim tepki gösterdi.


Zor durumda olan müzisyenlerin sıkıntılarını dile getirmesini ‘homurdanmak’ olarak nitelendiren Özdemir’e Fırat Tanış, Gökhan Özoğuz, Güneş Duru gibi isimlerden tepki geldi.

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, Özdemir’e şu ifadelerle yanıt verdi:

Ülkemizdeki Sanatçı ve O sektörün emekçileri Pandemi boyunca “HİÇBİR YARDIM ALMADAN” Ayakta kalmaya çalıştı, tıpkı diğer tüm sektörlerdeki Emekçiler gibi. 1.5 senedir kuruş girmedi keselerine Bunun adı Sanatı, Sanatçıyı ölüme terketmektir.

Fırat Tanış: Yanınını da al git!

Fırat Tanış ise Özdemir’i etiketlediği paylaşımına “Yayınını al da git” notunu düştü.

Güneş Duru ise Özdemir’in ‘homurdanmak’ tepkisine “Homurdanmayın, çağımız gazeteciliği rahatsız oluyor” sözleriyle yanıt verdi.

cüneyt özdemir homurdanmak


Cüneyt Özdemir daha sonra bu paylaşımını sildi, “homurdanmak” ifadesini çıkararak yeniden paylaştı.

Müzisyenlerden kademeli normalleşme tepkisi: Bir turist kadar değerimiz yok


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.