İmza kalemleri çeşitleri nelerdir?

İmza atmak için üretilen ve hem görünüşüyle hem de estetik çizgileriyle öne çıkan imza kalemleri, önemli belgeleri imzalamak için en büyük yardımcınız olacaktır. Şirket imajını yansıtmak için önemli sözleşmelerde imza kalemleri kullanılmaktadır. Sıradan kalemlere göre daha iyi çizgilere sahip bu kalemlerden birini alarak imza deneyiminizi bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.

imza kalemleri

İmza kalemlerinin en büyük farkı, kâğıt üzerinde rahat hareket etmesi ve diğer kalemlere göre daha belirgin çizgiler oluşturmasıdır. Böylece imza atmak daha kolay bir hâl alır ve atılan imza belgede daha net ve hoş bir görüntüye sahip olur.

İmza kalemlerinin çeşitleri nelerdir?

İmza kalemlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Her imza kalemi türü kendine has avantajlara sahiptir. Genel olarak en çok tercih edilen imza kalemi, roller (jel) olarak adlandırılan kalemlerdir. Tükenmez kalem ve dolma kalemin artılarını bir arada sunan bu kalem ile keskin hatlara sahip ve güzel görünen imzalar atabilirsiniz. Özel yapısı sayesinde mürekkebin dağılmasını engeller ve kâğıt üzerinde kötü bir görüntü oluşmasının önüne geçer. Roller kalemler ile her seferinde kaliteli imzalar atabilirsiniz.

İmzalarınıza daha sanatsal bir hava katmak isterseniz kalın uçlu veya kesik uçlu imza kalemleri arasından birini tercih edebilirsiniz. Bu kalemler ile tıpkı bir kaligrafi eseri gibi görünen imzalar atabilirsiniz. Eğer imzanıza ve yaratıcılığınıza güveniyor, iş yaşamında şıklığınızı yansıtmak istiyorsanız, bu kalemlerle mükemmel imzalar atmanız mümkündür. Farklılıklara açık biriyseniz kesik uçlu ve kalın uçlu imza kalemleri ile dikkatleri üzerine çekecek imzalar atmanız mümkündür.

İmza kalemlerinde olması gereken özellikler nelerdir?

Ofis ve kırtasiye ürünleri arasında kendine özgü bir yeri bulunan imza kalemleri arasından seçim yaparken birkaç noktaya dikkat etmek gerekir. Şirketinizin imajını kâğıda yansıtan imza kaleminin düzgün, net ve belirgin imzalar atmayı sağlaması önemlidir. Bunun için ucu 1 mm kalınlığında olan kalemlerden birini seçmek yerinde bir tercih olacaktır. İsterseniz 1 mm’den daha ince uçlu kalemlerle zarif imzalar atabilir veya daha kalın uçlu bir kalem tercih ederek imzanızı daha belirgin bir hâle getirebilirsiniz.

İmza kaleminin yazı performansı kadar dış görünüşü de önemlidir. Kalemin şık görünmesi, ergonomik olması ve kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Uç kısımda elmas metal bilye kullanıldığı için kullanım ömrü uzayan kalemin kesintisiz olarak imza atmayı sağlaması ve mürekkep bulaştırmaması gerekir. Kalemi tutarken eli rahatsız etmemesi de dikkat edilmesi gereken faktörlerden biridir. İmza kaleminizi yanınızda taşımanız gerekebileceği için kalemin taşınabilir olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Kalemin kapak kısmında klips bulunması, gömleğinizin veya pantolonunuzun cebinde taşımanızı kolaylaştıracaktır.

İmza kalemleri mürekkep açısından da farklı renk seçeneklerine sahiptir ve imzalanacak belgelerin niteliğine göre renk seçimi yapılabilir. Önemli belgeler imzalanırken genel olarak siyah ve mavi renkteki imza kalemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Günlük olarak imzaladığınız belgeler için ise daha farklı ve dikkat çekici renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Altın, gümüş, yeşil ve kırmızı gibi renklere sahip imza kalemleri de kullanabilirsiniz. Bu sıra dışı renklerle tarzınızı yansıtabilir ve dikkat çekici imzalar atabilirsiniz.

En kaliteli imza kalemleri nereden alınır?

En uygun ve kaliteli imza kalemleri için Avansas internet sitesine göz atabilirsiniz. Avansas’ta kaliteli imza kalemi üreticilerinin ürünlerini bir arada bulabilir ve karşılaştırma yaparak istediğiniz kalemi kolayca satın alabilirsiniz. Uni-ball, Artline, Pensan ve Schneider gibi tanınmış markaların imza kalemlerini burada görebilirsiniz. Hızlı teslimat bölgesinden sipariş verdiğinizde imza kaleminiz 1 iş günü içerisinde elinize ulaşır.