Kenan Sofuoğlu: Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımıza ‘bana müsaade edin, bu işi beceremiyorum’ diyeceğim

Motosiklet yarışçısı ve AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kırmak istemediği için vekil olduğunu söyledi: Paraşütle bir dünyanın içine girdim. Önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanımıza ‘bana müsaade edin, bu işi beceremiyorum’ diyeceğim.

Kenan Sofuoğlu

Video aşağıda – Motosiklet yarışçısı ve AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, milletvekili olma sürecini anlatırken aslında milletvekili olmak istemediğini, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ricası üzerine milletvekilliğine aday olmayı kabul ettiğini söyledi.

Armağan Çağlayan’ın Youtube programı Gör Beni‘ye konuk olan Sofuoğlu, seçim dönemine Erdoğan’ın kendisini aradığını ve milletvekilliği için aday olmasını istediğini söyledi.


“Paraşütle bir dünyanın içine girmişim ve bu dünyanın bana uygun olmadığını ikinci gün anladım” diyen Sofuoğlu, kararından vazgeçmek istediğini Erdoğan’a söyleme kararı aldığını ancak Erdoğan’ı kırmak istemediği için söyleyemediğini dile getirdi.

“Onu üzmek istiyorsan”

Sofuoğlu, kararını Berat Albayrak ile paylaştığında “Eğer onu üzmek istiyorsan böyle bir süreçte git söyle” cevabını aldığını belirterek “Şimdi ben bunu nasıl söyleyebilirim o saatten sonra” diye konuştu.

“‘Efendim bana müsaade edin ben bu işi beceremiyorum’ diyeceğim”


Sofuoğlu, programın devamında bir daha aday olmayacağını belirterek “Seçimler yaklaştığında Cumhurbaşkanımıza gidip ‘efendim bana müsaade edin ben bu işi beceremiyorum’ diyeceğim” dedi.

AKP milletvekili Kenan Sofuoğlu, dünyanın en hızlı Ferrari’sini aldı!