Seçim anketi: Cumhurbaşkanlığı seçimi için olası 4 aday, Erdoğan’ı geçti!

Avrasya Araştırma’nın son seçim anketi sonuçlarına göre, olası bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde 4 aday, Erdoğan’ı geride bıraktı!

seçim anketi erdoğan

Seçim anketi sonucuna göre; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İyi Parti lideri Meral Akşener’in, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın oyları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oylarından daha fazla.

Anket, 2460 kişiyle yüz yüze yapıldı.


Ankette öne çıkan sonuçlar şöyle:

Künye:

seçim anketi

Partilere göre anket (kararsızlar dağıtılınca)

seçim anketi

Partilere göre anket (Kararsızlar dağıtılmadan)

seçim anketi kararsızlar

 

Kararsızlar hangi parti ve ittifaka oy vermeye yatkın?

  • Kararsızların:
  • Cumhur İttifakına oy verme ihtimalleri: %17,6
  • Muhalefete oy verme eğilimleri: %50
  • İkisine de oy verebilecekler: %6,3
  • İki tarafa da oy verme ihtimali zayıf olanlar: %26,1

kararsızlar

Erdoğan vs İmamoğlu:

ekrem imamoğlu

Erdoğan vs Akşener:

meral akşener

Erdoğan vs Yavaş:

mansur yavaş

Erdoğan vs Kılıçdaroğlu:

cumhurbaşkanlığı kılıçdaroğlu

Erken seçim olmalı mı?

erken seçim

Sizce cumhur ittifakının oyu artıyor mu, azalıyor mu?

seçim anketi

Sedat Peker’in iddiaları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bakışınızı ne yönde etkiledi?

sedat peker soylu

Sedat Peker videolarını izledikten sonra Peker’e bakışınız ne yönde değişti?

sedat peker

Sedat Peker’in bazı isimlerle ilgili iddialarını dile getirdiği videoları izlediniz mi?

sedat peker

Sedat Peker’in iddiaları hükumete bakışınızı ne yönde etkiledi?

sedat peker


Sedat Peker’in iddiaları, Erdoğan’a bakışınızı ne yönde değiştirdi?

sedat peker

Area anket: AKP’nin oy oranı yüzde 35.1’e geriledi!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.