AKP’li Özkan, ‘başkanlık sistemi ile nasıl hızlı karar alındığını’ böyle anlattı: Milyonlarca yılda oluşmuş doğalgazın keşfedilmesi

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Başkanlık sistemi ile nasıl hızlı karar alındığını böyle anlattı: “Milyonlarca yılda oluşmuş doğalgazın bu dönem içerisinde keşfedilerek milletimizin hizmetine sunulması…”

başkanlık sistemi

Video aşağıda – AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM Genel Kurulu’nda, Başkanlık sistemi sayesinde hızlı karar alıp uygulayabildiklerini söyledi. Bunu anlatmak için bir dizi örnek veren Özkan, “Milyonlarca yılda oluşmuş doğalgazın yine bu dönem içerisinde keşfedilerek milletimizin hizmetine sunulması…” dedi.

Ardından söz alan CHP’li Engin Özkoç, Özkan’ın konuşması için, “TBMM Genel Kurulu’nda iktidar, ‘Doğal gazı biz keşfettik’ dedi. Nasıl doğal gazı keşfettiler, bilim dünyası bunu merak edebilir. Açıklarlarsa çok seviniriz” ifadelerini kullandı.


AK Partili Özkan ise konuşmasında bir hata yaptığını ve sadece bu hataya dikkat edildiğini belirterek şöyle konuştu:


— Biraz önce verdiğiniz söz çerçevesinde hem küresel, hem de ulusal hedeflerimiz ve başarılarımızı paylaştım. Sayın Grup Başkanvekili, tüm anlattıklarımın içerisinde sadece bir tane sehven, hataen söylenmiş kelimeden bahsetti. Evet, tek hatam; oradaki ‘bulduğumuz doğal gaz’ yerine ‘keşfettiğimiz doğal gaz’ kelimesidir. Bu hatanın da düzeltilmesini ifade ediyor, Genel Kurula teşekkür ediyorum.” (ANKA)

Meral Akşener’den Erdoğan’a zor soru